Poslední kolo nejvyšší fotbalové soutěže v kraji přineslo potupu Hrádeckým, pěknou výhru Višňové a porážku VTJ Rapid Liberec.

Semily - Hrádek 7:0 (2:0)

Do posledního zápasu sezony nastoupil Hrádek kvůli zraněním a absencím ve značně pozměněné sestavě a kapitánskou pásku si premiérově navlékl mladý Skrbek. V úmorném vedru měly určitě více ze hry Semily, které bavila zejména útočná fáze hry, naopak obrana nebyla až tak pevná a dovolovala hostům pronikat až na dostřel. Jenže ani v tomto zápase Hrádečtí nepřekročili svůj stín a jejich zakončování bylo jalové. V 17. se na průnik do vápna vydal domácí Buček a při obranném zákroku Kovače se s rukama nad hlavou přeochotně poroučel k zemi. Rozhodčím nařízenou penaltu Hrmo proměnil a v 31. přes vylidněnou obrannou řadu zvýšil přízemní střelou Ševčík. Vzápětí se vydal do brejku i hostující Hořák, ale jeho přihrávka nenašla spoluútočícího Procházku.

V 64. byl ve vápně, ač zády k bráně, popostrčen Černohouz, rozhodčí nabídl Hrádku možnost kontaktního gólu z pokutového kopu, jenže tentokrát Hynek mířil vedle. Když své šance neproměnil ani Dobeš, ani žádný jiný z hostujících borců, začali úřadovat domácí. V 74. obrana nepomohla do té doby výbornému Robovi s odklizením balónu do bezpečí, a tak Semilští zvýšili na 3:0, v 76. uklidil míč k tyči střídající Grebeníček. V 80. byl na hřiště vyslán gólman Vašíček, ovšem vzhledem ke zranění prstu zamířil do útoku. Ani jeho dvě pěkné přihrávky za obranu domácích nebyly zužitkovány, naopak přímo z rohu skóroval Hrmo, v 81. prodloužil centr až do sítě Kobr a v 90. sečetl nepříjemný účet hostů Prousek.

Branky: 17. z pen. a 80. Hrmo, 73. a 90. Prousek, 31. Ševčík, 76. Grebeníček, 81. Kobr. Rozhodčí: Řeháček ml., ŽK: 2:1. ČK: 86. Zelenka (H). Diváků: 160. Hrádek: Rob - Kovač, Hynek, Holeček, Brožík (67. Petružálek) - Hořák, Zelenka, T. Janáček, Skrbek - Dobeš (80. Vašíček), Procházka (46. Černohouz).

Pěnčín - VTJ Rapid Liberec 2:0 (1:0)

Liberečtí zahájili jako vždy aktivně a už v 7. minutě kopali penaltu. Tradiční exekutor Novák však tentokrát zklamal a Prokopec mu ji chytil. Hosté museli nasadit ne zcela zdravého L. Stárka (plnění soupisky) a po jeho povinném startu přišlo střídání. I tak ale vojáci nehráli přesně, nedokázali si přihrát a dovolili domácím vstřelit vedoucí branku, to se trefil Chlomek.

Ve druhé půli se hosté snažili vývoj zápasu otočit, ale domácí výborná obrana jim to nedovolila. Vše se odehrávalo spíše mezi vápny a až pět minut před koncem si Pěnčín pojistil vedení, když po centru z levé strany hlavou zakončil Mrklas.

Branky: 22. Chlomek, 85. Mrklas. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 0:2. Diváků: 100. VTJ: Zíka - Hybner, Poživil, Uzel, Stárek J. - Novák (46. Kotek), Landyš, Dospěl, Hegr (67. Svoboda), Němec - Stárek L. (31. Studnička).

Pěnčín-Turnov B - Višňová 1:2 (0:0)

Úvod zápasu byl z obou stran vlažný. První šanci si vytvořili hosté ve 20. minutě, kdy střela M. Mazánka mířila jen těsně vedle. Ve 25. minutě centroval Randák a hostující brankář míč vyrazil před nabíhajícím Vavřichem. Velkou šanci ještě do poločasu měl Havel, který zakončoval sám před gólmanem vedle branky hostů. Domácím patřil úvod II. půle, kdy Závůrka vyrazil trestný kop Zdražila a stejně si poradil s ránou Vavřicha. V 64. minutě mohl skórovat Žabokrtský, ale hlavičkoval těsně nad. V 67. se hosté dostali k trestném kopu a bomba Milana Mazánka skončila v šibenici. Šanci na vyrovnání měl po samostatném průniku Koťátko, ale zakončení prováhal a stejně na tom byl i Zdražil. V 70. byl Mrázek sám proti domácímu brankáři, ale jen ho nastřelil a pak ho dopravil do brány. Jenže gól neplatil pro ofsajd Štrbáka. Hosté pak z rychlého brejku zvýšili vedení opět Mazánkem. V 85. po centru Zdražila zakončoval hlavou Nahodil a dal na 1:2. „Višňová nám dala lekci z produktivity, kde po dvou šancích dala oba dva góly a my nedokázali své šance využít," potvrdil trenér Radek Kotrman.

Branky: 85. Nahodil  - 67. a 82. Milan Mazánek. Rozhodčí: Poživil. Diváků: 100. Pěnčín-T.: Semenský - Nahodil, Koťátko, Čermák, Randák - Škréta, Korček (71. Votoček), Zdražil, Jaček - Vavřich (60. Žabokrtský), Havel (46. Smolný). Višňová: Závůrka - Branda, Rampáček, Melka, Šmidrkal - Havlíček, T. Mazánek, M. Mazánek (86. Mokrý) - Soukup, Zimák (60. Mraček), Štrbák.