Sokol Pertoltice měl totiž díky své aktivitě v projektu šanci poznat na vlastní kůži trenérské metody profesionálů.

Na pertoltickém hřišti proháněl místní fotbalisty asistent trenéra Ščasného Stanislav Hejkal, trenér brankářů Patrik Kolář a brankář Martin Slavík.

„Trénink byl celkově velice přínosný a brankáři si dokonce užili svůj vlastní. Většina z kluků žádnou odbornou průpravu nikdy neměla," konstatoval trenér místních hráčů Rudolf Polák. „Hlavně to bylo o práci s balónem, což je na naší úrovni asi důležitější než fyzička," poznamenal hráč Sokola Josef Šíma.

„Vzal jsem to od herního základu, a ten tvoří ve fotbale přihrávky. To znamená, že jsem po klucích chtěl, aby byla přihrávka přesná, prudká, aby se soustředili. Dbal jsem na zpracování míče, na jeho přesné zakončení, prostě aby hráč cíleně věděl, co chce s míčem dělat," popsal náplň tréninkové jednotky Stanislav Hejkal. „Kluci hned při tréninku zmiňovali, že některé prvky jsou výborné. Třeba nabíhané balóny bychom měli nějak využít, protože s tím máme při zápasech problémy," myslí si hrající předseda Pertoltic Otta Pulec. „Rychlý přístup k balónu, přihrávka, střela, centr a rychlejší fotbalové přemýšlení hráče, aby to nebylo jen o běhání za balónem to je to, na co bychom se měli zaměřit," upřesnil Josef Šíma.

„Je rozdíl, když vám někdo kvalifikovaný ukazuje, jak se to má dělat správně, než když my to cvičíme, jak si myslíme, že to má být. Jak to bývalo ještě třeba před dvěma roky při našich pravidelných trénincích," vzpomínal kriticky Rudolf Polák. „Delší dobu totiž už netrénujeme, protože to nejsme schopní skloubit s prací, a ve čtyřech pěti lidech to nemá cenu," přiznal a zároveň litoval kouč Sokola.

„Trénink se náplní moc nelišil od toho, který provádíme v Teplicích," neodpustil si srovnání Stanislav Hejkal. „Samozřejmě, že si některých herních nedostatků všímám, ale kdyby měli někteří možnost dvakrát denně trénovat, určitě by se do toho dostali," ocenil snahu fotbalistů-amatérů asistent teplického trenéra.

„V minulosti jsme tu přivítali Petra Radu a nyní zástupce Teplic. Obě tréninkové jednotky se nesly v super duchu. Pánové k nám byli kamarádští a zároveň se nás opravdu snažili něco naučit," zhodnotil Rudolf Polák pozitivně absolvované dny s trenéry z Gambrinus ligy. „Je vidět, že jsou opravdu zkušení a vědí, jak s námi spolupracovat i komunikovat," ocenil přístup profesionálů Josef Šíma.

„Sice to s námi nemají jednoduché, přeci jen hrajeme nejnižší třídu, ale my jsme za takovou akci moc rádi," shrnul Otta Pulec.

„Myšlenku a fungování projektu Kopeme za fotbal si nemůžu vynachválit. Všichni v nižších soutěžích se potýkáme s finančními problémy. Skládáme se, abychom mohli vůbec hrát. A projekt se nám snaží pomoct ať už materiální podporou, nebo tím, že nás motivuje," hodnotil pozitivně trenér Rudolf Polák přínos projektu.

Projekt Gambrinusu Kopeme za fotbal se rozjel v roce 2010. Kromě materiální podpory pro týmy od nejnižší soutěže po okresní přebor dává klubům možnost soutěžit o exkluzivní okamžiky s celky Gambrinus ligy. Kromě střetnutí s profesionály mohou také vyhrát trénink s koučem z první ligy a mnoho dalších zajímavých cen. Do projektu je v současnosti ve více než 30 regionech zapojeno téměř 300 týmů.