Trenér Šilhavý tak na soustředění v Jizerských horách musel narychlo upravovat program a naordinoval hráčům kruhový trénink na zapojení svalů celého těla v posilovně a běžecký trénink na rozvoj vytrvalosti 3x10 minut na stanovenou tepovou frekvenci dle sportesteru.

Na odpolední trénink se tým přesunul již do Liberce. Malé zdržení způsobilo zapadnutí autobusu jen kousek od hotelu. Hráči nejdříve zkoušeli dostat autobus ven ze závěje vlastní silou, ale bez Jana Nezmara, který zůstal na hotelu Maruška se zraněným kotníkem, to byla marná práce. Nakonec se povedlo vyprostit autobus až rolbě. Herní trénink v Harcově byl zaměřen na práci s míčem a kombinace. Nakonec si zahráli fotbalisté na dvě branky 3 x 8 minut.

Asistent trenéra Zdeněk Klucký přesto hodnotí průběh soustředění kladně:

„Hráči přijeli na soustředění připraveni. Přes Vánoce poctivě plnili tréninkové plány, což ukázaly fyzické testy v Praze. Soustředění v Hraběticích zatím splňuje naše očekávání. Střídáme tréninky v terénu zaměřené na běhy se změnou rytmu, tělocvičnu a umělou trávu zaměřenou především na herní činnost. Sílu potom hráči nabírají v posilovně. Snažíme se, aby tréninky nebyly jednostranné, ale naopak pestré. Rozvíjíme u hráčů vytrvalost a rychlostně silové složky. V hotelu Maruška jsme opět našli potřebný klid a se službami jsme velmi spokojeni.“

Středeční dopolední trénink hráči strávili na harcovské umělé trávě. Po protažení absolvovali koordinačně obratnostní cvičení na překážkové dráze. Následovala kombinace s míčem a střelba na brankáře. David Bičík měl dvojnásobnou zátěž, protože jeho kolega Zbyněk Hauzr odjel s šesti dalšími hráči na zápas béčka do Mladé Boleslavi.

Na odpolední trénink se někteří hráči vydali na běžky. Tradiční dvojici vytvořili Nezmar a Liška, kteří si zátěž na běžkách velmi pochvalují. Tomáš Janů splnil roli vlka samotáře a vydal se sám na Rozmezí a zpět. Tentokrát na běžky vyrazil i Bičík a klasickou technikou zdolal bravurně 18 km a už za tmy dorazil na hotel. Stmívá se totiž brzy.

Ostatní hráči si nazuli běžeckou obuv a běželi 2x20 minut se střídavou změnou rychlosti.

Na včerejší dopolední trénink se tým přesunul do tělocvičny ve Smržovce. Zde čekala zátěž ve formě kruhového tréninku. Medicinbaly, vodní pytle, expandery, lavičky a jiné pomůcky hráčům sloužily k zapojení velké části svalů na dvanácti stanovištích. Další část tréninku tvořila hra starých proti mladým. Duel to byl vyrovnaný a o vítězství mladých rozhodly až penalty.

Dnes hráči stráví v Hraběticích poslední den soustředění a v sobotu od 11 hodin se v Děčíně utkají v prvním přípravném zápase s Ústím nad Labem. (sei)