V závěru měsíce června se může fotbalový fanoušek těšit na turnaj malého fotbalu, který se uskuteční na devíti hřištích v Českém Dubu a Bohumilči. Zde Luděk Zelenka, Podještědský FC Český Dub a marketingová agentura AFEU pořádají turnaj v malé kopané. Ten se odehraje pod záštitou Českomoravského fotbalového svazu jako neoficiální mistrovství České republiky v malé kopané.

Ojedinělá sportovní akce se uskuteční ve dnech 25. - 26. června v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu a diváci zde uvidí naživo sport v podání týmu televizního Okresního přeboru Slavoj Houslice, v čele s Ondřejem Vetchým, Davidem Novotným a dalšími. Turnaj je připravován pro maximální počet 96 mužstev z celé republiky a v rámci přeshraniční spolupráce i z Polska a Německa. Zatím je registrováno sedmačtyřicet družstev, kde všichni hráči musí být starší 18 let. Účast přislíbily týmy České televize, Novy a fotbalový klub Real Top Praha, za něhož hrají například Aleš Brichta, David Suchařípa, Vojta Dyk, Jakub Prachař, Petr Vondráček, Kamil Střihavka nebo Ivan Trojan.
Turnaj se odehraje na plochách 50 x 28 metrů s pěti hráči v poli a maximální počet hráčů na soupisce je čtrnáct.

Akci bude provázet exkluzivní doprovodný program. Lákadlem může být například večerní exhibiční zápas týmu Kozlovna s mnoha legendami českého fotbalu (Ivan Hašek, Michal Bílek, Vladimír Šmicer, Ladislav Vízek, Horst Siegl, Jiří Novotný a další) s týmem předních českých fotbalových hráček. Ve večerních hodinách bude hudební festival Bugrfest.
V době konání turnaje bude také výstava sportovního vybavení firmy SPORTOP.CZ. Na veletrhu naleznou zájemci nejen kompletní nabídku fotbalového vybavení od dresů, oblečení a obuvi až po tréninkové pomůcky, ale i potřeby pro outdoorové a halové sporty, doplňky stravy nebo přístroje a prostředky na úpravu hřišť.