Do hry FK Pěnčín–Turnov se nakonec v nejbližší době, podle svých slov, zasáhnout neplánuje. V klubu je půlroční hostování.

Trenér Turnova Broschinský před nedávnem informoval, že byste se měl zapojit do hry jeho divizního týmu. Přesto jste v úvodních dvou kolech nenastoupil, jaká je tedy nyní situace?
My spolu máme přátelskou dohodu. Bavili jsme se o mém startu v Turnově, ale nakonec jsme to… tedy spíše já jsem to přehodnotil. Jsme dohodnuti, že když budu mít chuť a čas, tak mě v Turnově na hřišti rádi uvidí, ale já se momentálně z několika důvodů na hřiště vracet nehodlám.

Jste zraněný, je to hlavní překážka působení v Turnově?
Je to jednak kvůli zdravotním potížím. Navíc i z tohoto důvodu, že jsem nedávno ukončil vrcholovou fotbalovou kariéru, tak bych si chtěl spíše odpočinout a nemám na fotbal tolik chuť. No a dalším důvodem je, že trénuji ve Slovanu mládež. Takže tak nějak všechno dohromady dává to, že zatím nejdu hrát.

V nejbližší době vás tedy fanoušci v Turnově nejspíš neuvidí.
Ne. Bavili jsme se prostě v tom smyslu, že kdybych měl chuť, že si mohu přijít za Turnov zahrát. Měli tam problémy s obranou před prvním zápasem, ale teď se to nakonec vyřešilo také tím, že se Turnovu podařilo udělat Davida Novotného od nás z Liberce, takže se situace trochu vyřešila a už to není tak akutní.

Ukončení kariéry někdy bývá krok do nového života. Bylo to těžké rozhodnutí?
Bylo a nebylo. Těžké to bylo z toho pohledu, že jsem ligu hrál strašně dlouho, a když se něco dělá tak dlouho, tak je potom těžké od toho opravdu odejít.
Na druhou stranu ale právě proto, že už to bylo tak dlouho, tak jsem si řekl, že jsem si svoje odehrál a cítil jsem, že tělo bylo už dost opotřebovanější.

Jak se k tomuto kroku stavělo vedení Slovanu?
Cítil jsem, že už je právě i v klubu zájem, abych sáhl spíše po trenérské práci a abych dělal trenéra, než abych dál hrál. Takhle jsem to vycítil. Vedení chtělo dát šanci mladším hráčům. Já to beru. Myslím si, že je to dobře pro obě strany.

A jak se v nové roli cítíte? Baví vás práce s mládeží?
Já to tedy nechci zakřiknout, ale naplňuje mě to tak, jak jsem si představoval. Práce mě baví a momentálně jsem se v tom našel. Ale jak říkám, nechci to zakřiknout, protože sám dobře vím, že v životě si člověk kolikrát myslí, jak je to zrovna super a za měsíc může být všechno úplně jinak. Ale musím říct, že mě to baví, naplňuje, takže doufám, že to vydrží několik dalších měsíců a třeba i let (smích).

Kterou kategorii máte v Liberci na starosti?
Nejmladší dorostence. Teď se tomu moderně říká U16.

Chodí hráči áčka za vámi na tréninky dorostu?
Ano. Je to fajn, protože s nimi mohu spolupracovat i takto. Třeba teď tu byl Lukáš Vácha a Theodor Gebre Selassie, takže si myslím, že i pro kluky dorostence to bylo hrozně fajn. Jak říkám, jsem s nimi pořád v kontaktu a fandím jim.