Utkání se ale muselo líbit, protože bylo rychlé a bojovné s množstvím gólových šancí, které na rozdíl od domácích Slovácko dokázalo proměňovat. „Pro nás to bylo smolné utkání. Za stavu 0:0 jsme měli dva samostatné nájezdy, které nám chytila gólmanka, a navíc čtyřikrát nastřelili brankovou konstrukci," přiznal trenér Jiří Dvořák.

Slovan Liberec - Slovácko 0:6 (0:3)

Do utkání vstoupil lépe Slovan a hned ve 2. minutě šla sama na branku Mikysková, ale Bednaříková její šanci zmařila. Slovan si nadále udržoval mírnou převahu v poli, přesto se dostala do slibné šance hostující Fabová, mířila však nad. Ve 20. unikla obraně hbitá Jarchovská, překonala i Bednaříkovou, ale její oblouček do prázdné branky stačila Čeriová vykopnout přes břevno na roh. A podle staré pravdy „nedáš dostaneš" přišel ve 23. rychlý protiútok Slovácka, na jehož konci byla Janků, která načala svůj střelecký den. Liberec dál bojoval a zejména jeho rohy byly velmi nebezpečné. Právě ve 25. po rohu trefila po neuvěřitelném závaru před brankou Slovácka Matějková tyč. Hned z protiútoku přiťukla míč Janků Strnadové a její střela levačkou znamenala vedení hostů 2:0. Ve 32. byl blízko branky pro změnu Liberec, ale střela Jarchovské skončila na břevně. Slovan v následujících třech minutách kopal čtyři rohy, ale nic z nich nevytěžil. Naopak, těsně před koncem poločasu vydřela míč Strnadová, její střelu srazila obránkyně Liberce přímo ke Strožové, která jej uklidila do sítě. Do druhého poločasu nastoupily hráčky Slovanu bez jakékoli deprese ze stavu utkání. Přes jejich mírnou převahu to však byly hráčky Slovácka, které měly šanci díky rychlé Fabové. Liberec nadále bojoval, ale vstřelit branku mu nebylo souzeno, i když blízko tomu byla v 59. Matějková, která trefila břevno a v 66. Mukařovská tyč. Než se stačily domácí vzpamatovat, prokličkovala jedna z nejlepších hráček na hřišti Strnadová přes čtyři protihráčky a nezadržitelně skórovala na 0:4. Tato branka domácí definitivně zlomila a od té doby existovalo na hřišti jen jedno družstvo. Hned nato mohla skórovat Strožová, ale trefila se po chvíli Janků po úniku. V 78. Strnadová našla na vápně Janků, a ta střelou k tyči zkompletovala svůj hattrick. Navíc hostující Cvernová orazítkovala břevno liberecké brány. „I když jsme prohráli, náš herní projev nebyl špatný. Když porovnám zápasy se Slováckem, tak u nich jsme tahali za kratší provaz a do šancí jsme se ani nedostávali. Nyní jsme si šance vytvořili, ale zase je nevyužili. Na rozdíl od soupeře, který z minima proměnil maximum. Ale hráli jsme jako nováček proti dlouhodobě třetímu nejlepšímu týmu ligy. Pro mě je potěšitelné, že herně jsme schopni konkurovat většině družstev,"uvedl trenér.

Branky: 23., 75. a 78. Janků, 25. a 67. Strnadová, 43. Strožová. Liberec: Nedvědová Jedličková (58. Kutifelová), Mukařovská (75. Černá), Fritzová, Kubešová Jarchovská, Brázdová, Jeřábková (81. Košková), Jungová Matějková, Mikysková.

V sobotu 29. listopadu se liberecké fotbalistky představí U Nisy v rámci 3. kola Českého poháru. Hostí ligový Hradec Králové.