Tentokrát se Slavií Praha B v poměru 0:1. Samotný výsledek není žádnou tragédií, zrodil se však po hloupé chybě. Stoper Gabriel zahrával v 12. minutě malou domů hlavou, ale nevšiml si slávisty Milana Černého. Ten situaci vyřešil nejlépe, jak mohl – zachytil míč a tváří v tvář brankáři Koubusovi nezaváhal.

Domácí nesklopili hlavy a bili se o vyrovnání. V 23. minutě slávistický gólman Diviš, který je v nominaci české „jednadvacítky“, zlikvidoval krásnou střelu Martínka, v 37. po akci Chrdleho mířil Dido z jasné pozice vedle.

I po přestávce měli Hlavičtí územní převahu, v 72. minutě nastřelil Flachbart tyč. Slávistická obrana, posílená Dřížďalem z lavičky prvoligového áčka, však fungovala bezchybně.

To potvrdil i trenér Hlavice Jaroslav Vodička: „Soupeř hrál v defenzivě opravdu výborně a navíc ho podržel gólman Diviš. My jsme v prvním poločase lajdáckou hrou dopustili, že jsme prohrávali. Po dvou střídáních se to zlepšilo, ale bohužel jsme nevstřelili branku. Myslím, že podle průběhu zápasu bychom si zasloužili alespoň remízu. Nakonec nejsem zklamán ani tak z výkonu, jako z výsledku. Ke konci už nám docházely síly.“

Hlavice se tedy stejně jako řada dalších týmů z ČFL nedokázala prosadit proti nejlépe bránícímu mužstvu soutěže. Slavia Praha B v dosavadních zápasech letošního ročníku třetí nejvyšší soutěže inkasovala pouhé čtyři góly, což je opravdu unikát. Na druhé straně ale pouze čtrnáctkrát skórovala – nejméně ze všech účastníků soutěže. Přesto figuruje v tabulce na lichotivém třetím místě.

Hlavice je před závěrečným kolem devátá, tedy v polovině tabulky. Záchrana v třetí lize byla před sezonou hlavním cílem hlavického klubu a díky úspěšnému startu je reálná.

SK HLAVICE – SLAVIA PRAHA B 0:1 (0:1)

Branka: 12. M. Černý. Rozhodčí: Zeman. ŽK: Gabriel – Javorek. Diváci: 200.
Sestava Hlavice: Koubus – Flachbart, Gabriel (75. Gnahoui), Charuza, Širanec – Herodes, Corea (46. Koblížek), Martínek, Mizera (25. Chrdle) – Kulhánek, Dido. Trenér Vodička.