Na první jarní výhru v ČFL stále čekají fotbalisté Hlavice. V sobotním krajském derby hráli doma s Arsenalem Česká Lípa bez branek.

HLAVICE - ČESKÁ LÍPA 0:0

Do zápasu vstoupili aktivněji českolipští fotbalisté, kteří soupeře mírně zatlačili do defenzivy. Vyloženou šanci však první půle nepřinesla a Hlavičtí se začali stále více osmělovat.
Přesto mohli v úvodu druhého poločasu inkasovat, když ve zřejmě největší šanci zápasu se Holečkova rána dostala k Breitemu, ale českolipský středopolař špatně trefil míč a hlavický bek Svojtka stačil odvrátit z brankové čáry. Potom již převzala iniciativu Hlavice, která se lépe vyrovnávala se stále se zhoršujícími podmínkami (okolo 70. minuty začalo po dešti sněžit…) a vypracovala si tři velice slibné příležitosti. Hosté však odolali a utkání skončilo bez gólů.

Trenér Hlavice Miloš Sazima hodnotil: „V první půlhodině jsme byli horším týmem. Česká Lípa se snažila o presink, který jí vycházel a my jsme se nedostávali do hry. Ale otřepali jsme se a v druhé půli jsme již byli jednoznačně lepší, i když soupeř měl jednu tutovku. Ani my jsme ale nedokázali v dalším průběhu zužitkovat své šance a bez toho samozřejmě nemůžeme vyhrát.“ Hlavici scházeli zranění Šisler a Herodes, který má přetržené vazy v koleně.

Českolipský kouč Pavel Hradiský litoval nezužitkované převahy v první půlhodině: „Začátek zápasu nám herně vyšel, ale nedokázali jsme to gólově zužitkovat a Hlavice také vstoupila do hry. Když jsme potom na začátku druhého poločasu nedali stoprocentní šanci, dostali jsme se pod tlak, ale přestáli jsme dvě nebo tři zajímavé možnosti domácích a utkání skončilo asi spravedlivou remízou. Každý chvilku tahal pilku. Každý bod je pro nás dobrý, i když chtěli jsme vyhrát, protože soutěž je vyrovnaná a pořadí se po každém kole mění.“

Pavel Hradiský se vyjádřil také k podmínkám, v jakých se hrálo. „Počasí bylo hodně nepříznivé. Navíc hřiště v Hlavici je specifické, má menší rozměry, ale to jsme samozřejmě věděli. Akorát co si pamatuji, tak vždycky byl v Hlavici vynikající trávník, jenže teď to bylo rozbité a když do toho přišel ještě déšť se sněhem, byly podmínky opravdu obtížné. Hráči se v závěru bořili po kotníky, byl to spíš boj než fotbal.“

Rozhodčí: Jedlička. ŽK: Svojtka, R. Diviš, Mikušík, Chrdle - Holeček, Řehák. Diváci: 150. Hlavice: Hosman - Petřivý, Svojtka, Lesák, Mizera - R. Diviš, Mikušík, Havrda (56. Wludyka), V. Mendy (63. Julio Batista Xisto) - Grubhoffer, Chrdle (79. Němec). Česká Lípa: Meier - P. Novotný, Silný, Řehák, Šafář - Bednář (90+1. Broschinský), Vrabec, Breite, Holeček - Mičkal (85. Kučera), Zeman (75. Finklár).

Béčko se rozešlo s Královým Dvorem remízou

Také třetí zápas 22. kola České fotbalové ligy v Libereckém kraji skončil remízou. Po bezbrankové plichtě Jablonce B s Vyšehradem a Hlavice s Českou Lípou zopakovali výsledek 0:0 hráči Slovanu Liberec s Královým Dvorem. V nedělním dopoledním utkání na Městském stadionu kralovali oba brankáři - Přemysl Kovář a Ladislav Čaba.

SLOVAN LIBEREC B -
KRÁLŮV DVŮR 0:0

Liberečtí mladíci se postarali o vzruch před brankou Středočechů v 11. minutě, kdy po rohu Krystana nebezpečně hlavičkoval Bajza a gólman Čaba zachytil míč na zemi až těsně na brankové čáře. Po třech minutách zahrozil únikem hostující Fulín, Kovář zmařil rodící se příležitost včasným vyběhnutím.

Na druhé straně málem zahřmělo v 15. minutě. Krystan se zbavil obránce a přehodil z úhlu i vyběhnuvšího Čabu, avšak pomalu se kutálející míč dorazil na vzdálenější tyč opuštěné branky a odrazil se do náruče vrátivšího se králodvorského brankáře. V 22. se po centru Krystana z trestného kopu nádherně pověsil do vzduchu Rehák, ale Čaba neméně efektním zákrokem uchránil čisté konto.

V závěru poločasu se předvedli i hosté, měli sérii čtyř rohových kopů a dvě šance po přímých kopech. Vždy se vyznamenal po tečovaných střelách Kovář.

Ten byl po změně stran v 57. již překonán, ale asistent rozhodčího Šimek odmával ve skrumáži ofsajd. Liberečtí poté vyrovnali poměr rohů, ve vzduchu se ale proti jistému Čabovi a jeho obráncům neprosazovali. V závěru si vytvořil Králův Dvůr nepříjemný tlak, podporovaný častým pískáním faulů v neprospěch Slovanu (celkově 32:18 a žluté karty 5:1…) a tím se hromadících standardních situací. Kovář však své mužstvo opět podržel.

Trenér liberecké rezervy Jaroslav Vodička neměl velké výhrady ke hře svých svěřenců, ale bodová ztráta ho mrzela: „Svým hráčům nemám co vytknout, ale s výsledkem nejsem spokojen. Měli jsme v první půli proměnit některou z těch velkých šancí. Nejenom tu, po které skončil míč na tyči, ale i dvě hlavičky po standardkách, které soupeř zachraňoval na lajně. Hosté hrozili v podstatě jen ze standardních situací, kterých rozhodčí v poslední fázi zápasu odpískal poměrně dost…“

Rozhodčí: Blaschke. ŽK: Rehák, L. Novotný, Štícha, Soběslav, Čorič - Trantina. Diváci: 70. Slovan: Kovář - L. Novotný, Štícha, Soběslav, Širanec (46. Suk) - Bína, Krystan (68. Čorič), Rehák, Kesner - J. Diviš, Bajza.