Liberecké B–mužstvo se v tabulce vyhouplo do klidnějších vod po těsném vítězství nad rezervou Mladé Boleslavi. V krajském derby si Česká Lípa poradila s juniorkou Jablonce, která prohrála již počtvrté za sebou.

SK HLAVICE - DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE B 3:0 (2:0)

Hlavičtí začali utkání ve velkém stylu a od prvních minut potvrzovali roli favorita. Už v 8. minutě po rohovém kopu Peškara zakončil přesně „nůžkami“ Higor Coimbra a domácí vedli 1:0.

V 15. minutě centroval Mizera, Peškar se ocitl na malém vápně a jen výborný zákrok brankáře Jihočechů Pešuly zabránil druhému gólu.
Peškar, který zahrával standardní situace, připravil v 39. minutě přesným centrem z přímého kopu ideální situaci obránci Svojtkovi, jenž se přesně trefil hlavou - 2:0.

Zatímco první poločas se odehrával jednoznačně v hlavické režii, v první čtvrthodince druhé půle začali kousat i hosté. Hrozili zejména ze standardních situací, největší šanci neproměnil Mašát. V 71. minutě Hlavice definitivně rozhodla o výsledku. Po centru Mizery dal Higor nádherný gól hlavou na 3:0. Byla to desátá branka tohoto Brazilce v dosavadním průběhu ČFL.

Higor Coimbra byl dokonce blízko hattricku, ale v 73. minutě nezakončil přesně z pěti metrů. V 85. pak nastřelil střídající Němec hlavou břevno. „Bylo to zasloužené vítězství, s výsledkem i výkonem jsme naprosto spokojeni,“ lebedil si prezident SK Hlavice Vilém Němec. „Za týden nás čeká zápas o podzimního lídra v Ovčárech, dnešní výkon nám zvýšil před vesnickým derby sebevědomí.“

Branky: 8. a 71. Higor Coimbra, 39. Svojtka. Rozhodčí: Moník. ŽK: Kaňák (České Budějovice B). Diváků: 152. Hlavice: Kovář - Herodes, Svojtka, Nesvadba, Flachbart - Filipe Viciano, Havrda, Koblížek (85. Kysela), Mizera - Higor Coimbra (82. Chrdle), Peškar (80. Němec).

(jsj)

SLOVAN LIBEREC B - FK MLADÁ BOLESLAV B 1:0 (1:0)

Fotbalisté liberecké rezervy se nejtěsnějším vítězstvím odpoutali ze sestupových příček tabulky. Hrálo se na umělé trávě v Doubí a úroveň zápasu nebyla valná. První střelu na branku vyslali v 19. minutě hosté, ovšem s hlavičkou Charuzy si Uvarenko bez potíží poradil.

Naopak úvodní rána Liberce mezi tyče skončila v 31. minutě gólem. Zeman nádherně odcentroval z trestného kopu od půlící i autové čáry, jeden z hráčů míč přizvedl hlavou a u vzdálenější tyče dotlačil míč do boleslavské sítě chorvatský levý obránce Vulin - 1:0. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno. Domácí zahráli nepřesnou malou domů a hostující Zahustel sice překonal vyběhnuvšího Uvarenka, ale míč se pomalu došoural těsně vedle tyče prázdné branky.

Ve druhé půli se kvalita hry trochu zvedla, mírnou územní převahu měli hosté, ovšem víc šancí měl Liberec, který hrozil z brejků. Dvě velké příležitosti nevyužil Suk. V 66. minutě prováhal nejvýhodnější moment ke střele a gólman Šeda míč chytil, v 76. minutě už Suk pohotově vypálil, ale Šeda zasáhl velice bravurně. V závěru pak domácí nepustili soupeře do vážnější šance a uhájili tři body.

Trenér libereckého béčka Petr Myslivec byl spokojený především s třemi body: „Je to pro nás velmi důležité vítězství. Úroveň zápasu poznamenal fakt, že se hrálo na umělé trávě, což je úplně jiný sport než na přírodní. Osm našich hráčů trénovalo v týdnu s áčkem na přírodní trávě a celý poločas nám trvalo, než se s tím vyrovnali. Ve druhém poločase už jsme měli dvě nebo tři gólové šance, z nichž jsme měli aspoň jednu proměnit, abychom měli větší klid. Takhle to byly nervy až do poslední minuty.“

Branka: 31. Vulin. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: Radek Dejmek, Širanec - Charuza. Statistika utkání: střely na branku 5:2, mimo 5:4, rohy 5:2, fauly 9:11, ofsajdy 2:1. Diváků: 100. Liberec B: Uvarenko - Zeman, Polák, Radek Dejmek, Vulin - Dostálek (72. Kesner), Rehák, Purič, Liška - Suk (82. Širanec), Diviš (90+2. Štícha).

(jsj)

ARSENAL ČESKÁ LÍPA – FK BAUMIT JABLONEC B 3:0 (2:0)

„Jablonec svoji kvalitu má, hlavně v poli hrál velmi dobře kombinačně, což nám dělalo trochu problémy. Ale rozhoduje se v šestnáctkách a tam jsme byli úspěšnější. Jsem spokojený jak s výsledkem, tak s přístupem hráčů,“ říká trenér Arsenalu Pavel Hradiský.

Ve 12. minutě se do šance dostal Breite, ale nakonec z toho byl jen roh. Jenže se nakonec ukázal jako velmi důležitý. Po jeho zahrání se míč dostal opět k Breitemu, který se tentokrát už nemýlil – 1:0. Hned minutu na to se hosté dostali do protiútoku, ale Vukovičova hlavička nakonec skončila mimo tyče Meierovy branky.

Poté se patnáct minut hrálo především mezi oběma šestnáctkami bez vyloženějších šancí. To se změnilo ve 31. minutě, když Vrabec zahrával přímý kop z třiceti metrů a k překvapení všech, obzvláště hostujícího brankáře, míč skončil v síti – 2:0. Poslední šance první půle přišla z kopačky Breiteho, ale jeho bomba skončila vedle Frydrychovy branky.

Čtyři minuty po začátku druhého poločasu se dostával do příležitosti Vukovič, ale Meier ve spolupráci s obranou jabloneckou šanci zažehnal. Radost přišla na druhé straně. Finklár sice trefil břevno, jenže míč se odrazil k Holečkovi a ten dal na 3:0. Do konce utkání už oba brankáři nemuseli hasit žádná nebezpečí před svými brankami.

Česká Lípa se vítězstvím dostala na šestou příčku, jablonecké béčko kleslo na pozici dvanáctou.

Branky: 13. Breite, 31. Vrabec, 53. Holeček. Rozhodčí: Řezáč. ŽK.: Runt (Česká Lípa). Diváků: 400. Česká Lípa: Meier - Vrabec, Řehák, P. Novotný, Šafář - Runt, Breite (53. Gadžo), Procházka (88. Opočenský), Finklár - Holeček, Věchet (76. Kaňkovský). Jablonec B: Frydrych - Farkaš, Kuželka (75. Rudolf), Rathouz, Parys - Kulhánek, Šisler, Klapka (53. O. Novotný), Biro, Steiner (87. Daníček) – Vukovič.