Od startu jarní části České fotbalové ligy čekalo mužstvo Hlavice na své první vítězství. Dočkalo se až v devátém zápase v sobotu dopoledne, kdy přivezlo tři body ze hřiště posledního Motorletu Praha za výhru 3:0. Hořký návrat na hřiště svého někdejšího působiště zažil v sobotním odpoledním utkání 25. kola trenér liberecké rezervy Jaroslav Vodička. Na hřišti ovčárského Sokola jeho tým prohrál 0:2 se soupeřem, který stíhá na čele tabulky vedoucí Sezimovo Ústí.

SOKOL OVČÁRY -
SLOVAN LIBEREC B 2:0 (1:0)
Hostující defenzíva dirigovaná zkušeným Holeňákem (nemohl kvůli kartám hrát za áčko) poprvé inkasovala v 28. minutě. Brankář Kovář po rohu svedl mimo malé pokutové území souboj s několika protihráči, míč ovšem neudržel a M. Müller potvrdil čich na góly - 1:0.
A zároveň si mohl zhluboka oddechnout. V první velké šanci utkání, kdy po uvolnění od Bayera postupoval zcela sám na brankáře, totiž selhal.
Herně vyrovnaný první poločas byl jinak na gólové šance skoupý. Když už se nějaká vyskytla, tak na domácích kopačkách. Jenže Maršner, bývalý hráč libereckého Slovanu, v 19. minutě přeloboval i branku.
Hosté o sobě dali trochu více vědět až na začátku druhého poločasu, kdy se snažili tlačit na polovinu domácích. Do šancí se ovšem nedostávali, a tak nejnebezpečnější dlouho zůstával pohotový, leč nepřesný volej z hranice šestnáctky po odraženém míči. Ovčárští, jejichž trenérem je bývalý liberecký středopolař Pavel Janeček, brzy pochopili, že nejlepší obranou bude útok a začali usilovat o pojišťovací gól. V 78. minutě Martínek po dalším nejistém zákroku hostujícího brankáře rozvlnil síť jen zvenku, o pár minut později ale další střídající hráč Dido připravil gól pro Matějčka a bylo rozhodnuto - 2:0. Hosté nedokázali na domácí obranu vymyslet nic převratného ani v závěrečných deseti minutách, a v domácím táboře tak mohla znovu vypuknout tříbodová radost.
Branky: 28. M. Müller, 81. Matějček. Rozhodčí: Jedlička. ŽK: Matějček, Viskup, M. Müller - J. Diviš, Širanec, L. Novotný. Diváků: 235. Liberec B: Kovář - L. Novotný, Štícha, Holeňák, Širanec - Kesner (90. Bína), Krystan, Rehák, Dostálek (85. Suk) - J. Diviš, Bajza.

MOTORLET PRAHA -
SK HLAVICE 0:3 (0:2)
Na kvalitním trávníku v Praze-Jinonicích začali Hlavičtí zostra. Už ve 2. minutě se po pěkné kombinaci dostal k míči syn prezidenta klubu Lukáš Němec a přesně zakončil - 0:1. V dalším průběhu hosté trochu zbytečně přenechali prostor soupeři, ale akce Motorletu naštěstí zpravidla končily před velkým vápnem. Jen v 22. min. hlavická obrana za sebou trestuhodně nechala Jana Beneše, který trestuhodně přestřelil.
Od 30. minuty Hlavice vyrovnala hru a dvě minuty před přestávkou se po rohu prosadil dorážkou Koblížek - 0:2.
V druhém poločase se hosté zaměřili spíše na udržení náskoku, nicméně v 61. minutě se opět povedla hezká kombinační akce, kterou zahájil Koblížek, míč doputoval přes střídajícího Mikušíka k Havrdovi a ten upravil na 0:3. V té chvíli bylo o vítězi zápasu rozhodnuto.
„Jsme samozřejmě rádi za první jarní výhru, která konečně přišla, ale výkony mužstva již delší dobu naznačovaly, že se k ní schyluje,“ soudí trenér Hlavice Miloš Sazima. „Tým byl přece jen v zimě hodně obměněný a teď, když už si na sebe hráči zvykli, je to na výkonech znát. Podotýkám, že již v předchozích kolech jsme dosáhli solidních bezbrankových remíz na Slavii a doma s vedoucím Sezimovým Ústím. Tři kola po sobě jsme nedostali gól. A to přesto, že třeba teď na Motorletu vzhledem ke stále rozsáhlé marodce museli nastoupit s horečkami stopeři Lesák a Svojtka. Teď už se to podle mého názoru bude jen zlepšovat a výsledky začnou být podle našich představ.“
Branky: 2. L. Němec, 44. Koblížek, 61. Havrda. Rozhodčí: Henych. ŽK: Pinkas (Motorlet). Diváků: 105. Hlavice: Hosman - V. Mendy, Svojtka, Lesák, Mizera - Xisto (46. Mikušík), Gross, Koblížek, Havrda - Chrdle (69. Petřivý), L. Němec (90. Ondráček).