Už tři kola trénuje mužstvo Jaroslav Vodička. Muž, který dovedl tým z nejnižších krajských soutěží až do třetí ligy, a který po loňském podzimu nečekaně odstoupil s tím, že už nemá mužstvu co dát, ke znovu na lavičce.

„Nepopírám, že nabídka mě překvapila,“ říká Vodička. „Po deseti měsících půstu mě lákalo vrátit se zpět k trénování. Dá se říci, že jsem za tu dobu trochu vystřízlivěl.“

Ve třech zápasech, v nichž jste teď vedl mužstvo, získala Hlavice devět bodů za tři výhry a vrátila se na 1. místo ČFL. Tedy satiskafkce?
Takový výraz určitě ne. Vždyť já jsem odešel sám. Nabídku jsem teď dostal poté, co Hlavice prohrála 0:3 v Králově Dvoře. Se Zbyňkem Houškou jsme si potom, co mi v Hlavici nabídli návrat, zatelefonovali. Sdělil mi některé poznatky o mužstvu, které se mezitím asi ze tří čtvrtin obměnilo.

Jaký úkol vám dalo vedení klubu?
Když byli na čtvrtém místě, tak bylo jasné, že tam žádné velké problémy nejsou. V podstatě mi bylo řečeno, že mám zapracovat na zatraktivnění herního projevu. Žádné cíle, jako postavení v tabulce, nejsou na pořadu dne. Každopádně jsem v Hlavici zatím jen do konce podzimu, je to pro tuto chvíli pro mě i pro klub provizorní dohoda.

Když se vrátíme k vašemu loňskému nečekanému odchodu – nelitoval jste toho?
Lítost není to správné slovo. Ale popravdě řečeno, myslel jsem, že nějaká nabídka na angažmá přijde. Takhle jsem byl deset měsíců bez trenéřiny.

Jak jste je strávil?
Sledoval jsem nižší soutěže, jezdil jsem se také dívat na svého syna, který hraje za C–dorost Jablonce.

Překvapilo vás něco po návratu na hlavickou trenérskou lavičku?
Ani ne, snažil jsem opřít o ty hráče, které jsem znal ještě ze svého působení. Základní jedenáctka má velkou kvalitu. Co mě zarazilo, je přístup náhradníků. Někteří mladí kluci z lavičky mi připadají, jako by jim to stačilo, vysedávat tam.

Jak se vám jeví dva Brazilci, kteří jsou nyní v kádru?
Jsou to výborní hráči. Zejména Filipe Viciano mi tu zatím odehrál skvělé zápasy. Higor Coimbra je zase gólový. Samozřejmě, jsou to Brazilci, takže mají svou mentalitu a některé tréninkové metody jim nevoní. Jde o to, dotlačit je k tomu, co je tady v českých soutěžích potřeba, ale zároveň z nich nevytlačit to nepochybné fotbalové umění.