Jenže proti ní bude stát béčko Mladé Boleslavi, které je v tabulce druhé. „Věříme, že nastoupí již uzdravený obránce Lesák. Ten měl na Bohemians problém, když se hlavou srazil s útočníkem Ibem.

Vypadalo to s ním po zápase dost špatně, ale dal se dohromady, tak snad bude. Jinak by to byla citelná ztráta do defenzivy,“ sdělil manažer SK Hlavice Michal Dyml. „Máme za sebou dvě prohry v řadě, na to nejsme zvyklí. Ale Boleslav hraje o druhé místo, takže to nebude jednoduchý zápas,“ dodal.

Starosti se záchranou neopouštějí trenéra Slovanu Liberec B Jaroslava Vodičku. Toho mrzí bodová domácí ztráta s Kunicemi (0:1). „Byl to typický zápas o jednom vstřeleném gólu. My jsme ho bohužel nedali navzdory minimálně čtyřem velkým šancím v první půli,“ potvrdil Vodička. Jeho tým má na 16. místě ztrátu na 15. Žižkov B dva body. Právě patnáctá příčka dává jistotu záchrany za všech okolností. Pokud ze II. ligy nebude padat český celek, šly by z ČFL do divizí jen dvě mužstva. Na to se nedá spoléhat a Slovan musí pod sebe „nakopat“ k béčkům Jablonce a Slavie ještě to Žižkovské.

Je tu ještě jedna teorie: pokud ligová Slavia nedostane licenci, sestoupí do ČFL a béčko by automaticky spadlo…

Do konce soutěže ještě zbývá odehrát devět kol (27 bodů ve hře), ale měl by se sbírat bod po bodíku. Liberec na jaře pobral z osmi duelů jen čtyři body, což je žalostně málo. Také bilance na hřištích soupeřů je na mizerné úrovni – Liberec ze 13 zápasů získal venku jen čtyři body.

Dnes od 17 hodin budou Liberečtí hosty v Ovčárech, které vede trenér Pavel Janeček, spoluhráč Vodičky ze Slovanu. V týmu domácích nastupují ještě Maršner a Josef Petřík ml., kteří ve Slovanu hrávali a další zkušení borci. „Čeká nás velice zkušené mužstvo s řadou exligových hráčů, kde se střelecky prosazuje Róth. Musíme si dát pozor hlavně na standardní situace, při nichž jsou nebezpeční. Hrají jednoduchý a důrazný fotbal,“ říká Vodička. Ten bude postrádat dva hráče, kteří jsou po operacích. Bína měl slepé střevo a Soběslav zlomenou ruku. „Pokusíme se tam navázat na dobrý první poločas utkání s Kunicemi,“ dodává.