„Původně jsme měli hrát až ve středu s Turnovem, ale turnovští funkcionáři nám tento termín nepotvrdili, a tak se naskytla nabídka od Hlavice, kterou jsme vzali,“ vysvětlil sekretář novoborského klubu Jiří Obrovský. „Zápas byl pro nás výbornou prověrkou na novou sezonu,“ dodal.

Svěřenci kouče Františka Kubáně sice prohráli 2:4, ale dva jejich góly do sítě účastníka ČFL jsou slušnou vizitkou účastníka krajského přeboru a příslibem do dalšího období. Není bez zajímavosti, že se ve druhém poločase v barvách FC Nový Bor po dlouhé době objevil známý dobrodruh a světoběžník Ali Osumanu z Ghany.
„Zahrál si druhou půli, ale hned po utkání zase odjel pryč. U nás určitě hrát nebude, proto si hledá angažmá někde jinde,“ poznamenal lodivod Kubáň. Trenér hostů Jaroslav Dočkal zhodnotil utkání stručně: „Dali jsme šanci několika hráčům, kteří v sobotu v poháru ve Mšeně nenastoupili, a zhostili navzdory příšernému vedru, bylo snad 40 stupňů, svého úkolu dobře. Teď nás čeká v sobotu druhé kolo Ondrášovka Cupu v Ovčárech.“

Hosté začali náporem a už ve 3. minutě orazítkovali břevno. Novoborští odpověděli v 5., kdy se dostali až před gólmana, kterému míč vypadl z rukavic a Třešňákovu pohotovou střelu hlavický obránce vyrazil do bezpečí. V 11. min. Kubeš ideálně odcentroval na zadní tyč, kam si naběhl Kýček, jenž ve stoprocentní šanci hlavou zamířil jen do boční sítě. Skóre zápasu se poprvé měnilo ve 23. minutě po vyšachování domácí obrany a přesné trefě Hodase. Tento gól pak hráče z města sklářů poněkud rozhodil do poločasové pauzy po chybách v obraně inkasovali ještě dvakrát – 0:3.

Do druhého půle se prostřídaly sestavy na obou stranách a aktivněji začali borci z N. Boru. Nejprve se zastřeloval M. Šulc, poté předvedli ukázkovou spolupráci Osumanu se Stromeckým, při které dali domácí jasně vědět, že se jen tak nevzdají. Běžela 59. minuta, Kubeš si poradil se dvěma protihráči, na křídle našel Stromeckého a ten si tváří v tvář s brankářem poradil - 1:3. Hned záhy se rozjela novoborská kombinace po ose Szabo, Šulc, Baťka, Osumanu, Vrabec. Poslední jmenovaný vystřelil, míč se odrazil na kopačku Šinera, jenž z dobrých 22 metrů vyčistil horní růžek hlavické svatyně od pavučin – 2:3!

„Naši statečně bojovali o vyrovnání, ale čtvrt hodiny před koncem po rohovém kopu Hlavice jsme nezvládli vzdušný souboj a hosté svou čtvrtou brankou rozhodli,“ doplnil průběh závěru střetnutí novoborský sekretář.

„Předvedli jsme mnohem lepší výkon než třeba proti rezervě Jablonce. Na druhou stranu mě mrzí tři zbytečné inkasované góly po rohovým kopech. Jinak ale musím být s dosavadní přípravou a tréninkovou morálkou hráčů spokojen, protože oproti loňsku se to zlepšilo,“ podotkl trenér František Kubáň.