Hlavice B vyhrála nad vedoucími Starými Splavy

Liberec - Ve fotbalové I B třídě uštědřila rezerva Hlavice potupnou porážku lídrovi soutěže. Frýdlant překvapivě v gólové přestřelce podlehl Chrastavě, Habartice se Studánkou odehrály plichtu, stejně jako Nové Město s Doksy. Nejhůře na tom momentálně jsou Hodkovice. Prohrály a padly na poslední místo.

22.4.2008

Ilustrační fotoFoto: Šíp/Burešová Alena

Staré Splavy - Hlavice B 0:5 (0:3).

Hosté lídra soutěže dokonale zaskočili v samém úvodu a po deseti minutách vedli o dva gól. Tím se uklidnili a za patnáct minut dával Košumberský po centru Linahrta do prázdné branky na 3:0. Hlavice tak měla stálou převahu, domácí hrozili z nebezpečně zahrávaných standardních situací, které však vyřešil gólman Suchý. Pak po úniku a centru Hauera skóroval Linhart a po skrumáži pečetil jasnou výhru M. Kotrman. Domácí měli nejblíže k brance v 80. minutě, kdy tři hráči šli na Suchého, ale jeho svatyni minuli.

Branky: 3. a 80. M. Kotrman, 10. Hauer, 25. Košumberský, 50. Linhart. Rozhodčí: Paldus, ŽK: 2:2. Diváků: 60. Hlavice: Suchý - R. Kotrman (75. Rubáš), Suchý jun. (65. Bulíř), M. Kotrman, Košumberský - Hozák (46. Mohr), Hauer, Kovář, Linhart - Hon, Vopřátko.

Habartice - Krásná Studánka 1:1 (1:0).

Do poločasu byla hra vyrovnaná a domácí využili ze dvou brejkových situacích jednu, a to Čumplem, který obhodil brankáře. Ve druhém poločase se více prosazovali hosté, ale habartičtí mohli přidat další úspěch ze tří nadějných brejků. Hosté se neprosazovali, až přišla druhá minuta nastavení a v ní po rohovém kopu a dorážce vyrovnal Faksa.

Branky: 27. Čumpl - 90. Faksa. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 2:4. Diváků: 80. Habartice: Veselý - Kniga, Krubner, Roušar (46. Richtr), Potoč - Tůma, Závěta (65. Treteník), Brykner, Čumpl - Kyncl, Beran. Kr. Studánka: Vondráček - Pova, Hošek (48. Devátý), Chmátal, Průšek (75. Palán) - Bechyně, Vacek, Dvořák, Faksa - Hájek, Knajbl.

Frýdlant - Chrastava 3:4 (2:2).

Na frýdlantském letišti se hrál oboustranně ofenzivní fotbal, opepřený sedmi góly a dalšími šancemi. Domácí šli do vedení, když Drobný zpětnou přihrávkou našel Stýbala. Hosté srovnali po trestném kopu a dorážce Marečkem. Pak úřadoval spolehlivý Kosař v chrastavské brance a vychytal domácím dvě šance. Na druhé straně Jahoda pálil z malého vápna mimo, Rozmajzl mířil do tyče. Domácí Marek využil pak nedorozumění obránce a brankáře na 2:1. V nastaveném čase propálil Trakal i brankáře na 2:2. Hosté nabrali v poločasu síly a hned Marečkovou hlavou dali třetí gól. Opět a opět se hrálo v tempu nahoru - dolů a Frýdlant po trestném kopu a následné dorážce srovnal. Hosté museli dohrávat o deseti při vyloučení Mriji, takže domácí vsadili totálně na útok. Byla to jen otázka času, kdy gól dají, ale brejk zakončil Jahoda a Chrastava jásala.

Branky: 5. Stýbal, 32. Marek, 63. Tomášek - 13. a 47. Mareček, 45. Trakal, 84. Jahoda. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 2:2, ČK: 72. Mrija (Ch). Diváků: 60. Frýdlant: Pokorný - Pavlišta, Stejskal, Mikan, Závěta - Marek (77. Holub), Folda, Šena - Stýbal, Hýbl (58. Tomášek), Drobný. Chrastava: Kosař - Holinský, Trakal, Mazánek, Rozmajzl - Šipula (46. Mrija), Novák, Henzl - Mareček (79. Doležal), Jahoda, Sochor (74. Pinc).

Dubice - Hodkovice 3:1 (2:0).

Hosté hráli lepší fotbal, měli více šancí, jenže když nedokáží trefit dvakrát ani prázdnou bránu, je jasné, že nemohou vyhrát. A navíc se v tabulce propadávají až k sestupovým vodám. Z převahy hodkovičtí nevytěžili vůbec nic, protože gólman byl k nepřekonání. Podařilo se ho překonat pouze v samém závěru, a to ještě z penalty, která byla nařízena za faul na Sádeckého. Předtím dokázali domácí třikrát skórovat a Hradecký naproti tomu nedal první penaltu. O převaze Hodkovic svědčí i počet rohových kopů - 11:1.

Branky: 24. Škach, 30. Kalina, 60. Kulha - 88. Hradecký z pen. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 2:3. Diváků: 20. Hodkovice: Pavlík - Svoboda - Bouška, Dvořák, Škopán - Hejl, Sádecký, Pánek, Hradecký - Kraus (63. Matějka), Hrubý (48. Škoda).

Nové Město - Doksy 1:1 (0:1).

Poločas byli chlapci od Máchova jezera lepší a domácí přehrávali po všech směrech. Ale gól dali laciný, když potrestali chybku gólmana lobem. Město větší šance nemělo, pouze Bruský ohrozil brankáře nebezpečnou hlavičkou. Po změně stran srovnali domácí se soupeřem krok a Šindlerův trestný kop skončil na břevně. Město pak kuriózně vyrovnalo. Jalovičár z hloubi pole poslal kop na branku, který nikdo netečoval. Míč skočil před brankářem a bylo po legraci. V závěru ještě domácí sahali po třech bodech, jenže Šindler po průniku netrefil branku a jedna situace před brankou Doks zaváněla silně faulem.

Branky: 77. Jalovičár - 15. Kolařík. Rozhodčí: Dvořák, ŽK: 3:2. Diváků: 50. Město: Kocourek - Hradec (67. Vrňata), Bruský, Stejskal, Podrazil - Halík, Těšínský, Jalovičár, Petrovič - Zbořil, Šindler.

22.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
Inspektor strážní služby liberecké vazební věznice Ladislav Venclák (vpravo) získal Čestnou medaili Vězeňské služby za to, že daroval kostní dřeň šesti lidem.

Pracovník věznice daroval kostní dřeň šesti lidem

Čtěte Liberecký deník.

KRÁTCE ze světa sportu na Liberecku. Přečtěte si stručné zprávy

Liberec vydřel postup do semifinále Ligy mistrů, odvetu v Curychu rozhodl Bakoš

Curych – V extralize se trápí, hokejisté Liberce si to ale vynahrazují v Lize mistrů. Bílí Tygři se poprvé v historii probojovali až do semifinále!