Protože do krajského přeboru postupují tradičně dva nejlepší, jeví se realita postupu Frýdlantu i Hejnic jako velice nadějná. Oba týmy doma celkem vysoko vyhrály a je před nimi poslední zápas a poslední krůček směrem do kraje. Další liberečtí zástupci si vedli slušně – Rapid vyhrál v okresním derby v Rynolticích, protože domácí hráli bez vyloučeného Zeidlera, Bílý Kostel neměl s posledním Harrachovem větší práci. Krásná Studánka po bídě zabrala a porazila Cvikov. Doubí to na jaře nejde a tentokrát dostalo čtyřku v Mimoni.

Na prvních čtyřech místech jsou mužstva ve dvou bodech, takže rozhodne poslední kolo (VTJ Rapid – Frýdlant, Desná – Hejnice, Lomnice – Cvikov, Mírová – Mimoň).

Bílý Kostel – Harrachov 3:0 (2:0)

Proti beznadějně posledním hostům hráli domácí v hodně vlažném tempu, jakoby čekali, že si soupeř nastřílí góly sám. Harrachov je dost špatný a jeho útoky byly hodně sporadické a hlavně neměly koncovku. Domácí hned po šesti minutách vstřelili branku Dominikem Ďurišem a za deset minut přidal druhý zásah sváteční střelec Libor Janáček. Přestože Kostel hrál na půl plynu, měl převahu a neměl s hosty problém. Ve druhém poločasu měl domácí tým několik šancí ke zvýšení náskoku, jenže zakončit se podařilo jen Michálkovi, deset minut před koncem.

Branky: 6. Dominik Ďuriš, 17. L. Janáček, 80. Michálek. Rozhodčí: Urbánek, bez karet. Diváků: 80. B. Kostel: P. Ulrich – Strnad, Dominik Ďuriš, L. Janáček, Chomout (10. Laibl – 65. Dofek) – Michálek, F. Ulrich, Daniel Ďuriš, Vacek – T. Janáček, Sedlmajer.

Hejnice – Mírová 5:2 (2:1)

Hosté v samém úvodu překvapili domácí rychlou akcí. Po dlouhém pasu se dostal Koubek sám před Kantu a bylo 0:1. Hejnice předvedly první povedenou akci v 11. minutě, ale koncovka šla přes. Podobně dopadl samostatný únik Koťátka. Domácí se zlepšovali a po úniku a centru Grujoskiho dal D. Neumann hlavičkou ze dvou kroků těsně vedle. Až ve 36. Koťátko vyzval přihrávkou Matěchu a ten střelou po zemi srovnal. Hosté ještě ohrozili Kantu Koubkovou hlavičkou. Ale byly to Hejnice, které po závaru a několika nepřesnostech díky Grujoskim v závěru poločasu otočily skóre. Po přestávce vyhrál P. Neumann souboj s brankářem, který zasahoval mimo vápno a byl z toho gól. Jenže sudí ho neuznal pro hraní vysokou nohou… To domácím nevadilo, protože za deset minut přišla povedená akce tří hráčů a na jejím konci byl přesný D. Neumann. Pak David Neumann po bratrské spolupráci s Pavlem zvýšil na 4:1. Domácí poté ubrali plyn a hned je vytrestal hostující Koubek. Za dvě minuty bylo po planých nadějích hostů, když Kobrův centr dopravil za záda gólmana Pavel Neumann.

Branky: 60. a 70. D. Neumann, 36. Matěcha, 44. Grujoski, 80. P. Neumann – 2. a 78. Koubek. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 1:1. Diváků: 40. Hejnice: Kanta – Šorejs, Kobr, Flesner, Matěcha – Grujoski (76. Matouš), P. Neumann, Zrubec (75. Krišal), Koťátko – Sirůček, D. Neumann.

Rynoltice – VTJ Rapid Liberec 0:2 (0:0)

Ve vyrovnaném, kvalitním utkání se hra přelévala a domácí Hanzl ve 14. minutě nastřelil ze šestnáctky tyč. Zápas měl náboj a stále se hrálo nahoru – dolů. Rapid byl nebezpečný po střele a domácí Zeidler ze 25 metrů napálil míč do tyče. Opět poté zahrozili hosté, za domácí stříleli Hanzl a Kotek. Hosté ve 37. minutě sice vstřelili gól, ale nebyl uznán pro ofsajd. Závěr poločasu byl rušný a Rapiďáci dvakrát ve vyložené šanci střelecky vyhořeli, stejně jako domácí Černý.

V úvodu druhého poločasu byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Zeidler, ale ani v oslabení Rynoltice nebetonovaly obranu, navíc hrály bez stoperů. Rapid v 56. orazítkoval břevno, domácí hráli jednoduchou hru a byli nadále aktivní. To se jim dařilo až do samého závěru. V něm však přišla skrumáž a nešťastná teč domácího beka – 0:1. Rynoltičtí ještě vsadili na útok, ale únik Jerieho v poslední minutě znamenal druhý gól.

Branky: 85. vlastní, 90. Jerie. Rozhodčí: Erlebach, ŽK: 6:4, ČK: 46. Zeidler (Ry). Diváků: 100. Rynoltice: Kubínek – M. Peřina, Bláha, Zeidler, M. Kotek (65. M. Tvrzník) – Švarc, Jan Vacek, Černý, Hanzl – T. Vacek, Čeřovský. Rapid: Svoboda – Proche, L. Halama, Lukáč (60. P. Halama), Stuchlík – Soukeník, Kejdana, Barbořák, Slatinka – Šikýř (72. Andrš), Böhm (77. Jerie).

Krásná Studánka – Cvikov 4:2 (2:0)

Hosté nepřijeli v plné síle a domácí toho také moc nepředváděli. Oboustranně byl fotbal téměř půl hodiny bez šancí, až pak se domácí Pova napodruhé prosadil. Nejprve po úniku vystřelil, gólman sice vyrazil, ale proti následné dorážce hlavou byl krátký. V závěru poločasu unikl Lang a umístěnou střelou navýšil náskok Studánky. Po přestávce měli hosté více ze hry. Snahu o změnu skóre utnul domácí Lang po individuální akci, kdy zpracoval míč na prsa a hned nato zmátl obránce. Domácí pohodu trochu zchladil Kutloch a vykřesal svým gólem jiskřičku naděje. Jenže proti byl Novák, který trestný kop ze 25 metrů poslal naprosto nechytatelně. V ložence se pak ocitl jeho spoluhráč Smolák, jenže po kličce brankáře netrefil branku. Poslední změnu skóre zařídil cvikovský Vacek, který s míčem vlétl do vápna. Pak domácí trenér Kocour vystřídal tři hráče najednou, ale již to byla hra jen po vápno, bez šancí.

Branky: 40. a 58. Lang, 28. Pova, 68. Novák – 63. Kutloch, 72. Vacek. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 1:2. Diváků: 30. Kr. Studánka: Vrábel – Pojsl, Novák, Brada (74. Horáček), T. Faksa (74. Saska) – J. Hájek, Vajtr, Housa, Lang – Pova (74. T. Hájek), Smolák.

Frýdlant – Desná 4:1 (1:1)

Ve vyrovnaném průběhu se Desná snažila útočit, ale také Frýdlant dokazoval své kvality. Ve 22. minutě hosté využili chyby obránců a pak gólman Höfler zasáhl útočníka. Byla z toho penalta a Desná vedla. Domácí se začali víc snažit a Částkovu střelu vyrazil brankář. Za chvíli se již Částek trefil gólově a bylo to po akci Šeny, který vysunul Plesara a ten zpětnou přihrávku našel střelce. Frýdlant přebíral otěže zápasu, přesto hráčům v poločase bylo trenérem Stýbalem vysvětleno, že se hraje o důležité body.

Domácí byli ve druhé půli jasně lepší a zápas byl v jejich režii. Hosté se dostali za půlku jen sporadicky, ale stále je držel na remíze svými zákroky brankář. Vedoucí gól domácích zaznamenal po hodině Nosek, jehož vybídl Linhart a Frýdlant byl dál aktivní. Za čtyři minuty Kutílek rozehrál trestný kop po zemi na Plesara a bylo 3:1. Domácí nepolevovali, ale opět byl proti jejich šancím brankář, který kapituloval pouze po samostatném nájezdu Stýbala, jehož vyslal Štefan.

Branky: 28. Částek, 61. Nosek, 65. Plesar, 82. Michal Stýbal – 23. Holman z pen. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:4, ČK: 56. Holman (Desná). Diváků: 120. Frýdlant: Höfler – Drobný, Šena, Linhart (65. Štefan), Coufal – Částek (71. M. Stýbal), Jelínek, Kutílek, Plesar – Štrbák, Šindelář (46. Nosek).

Mimoň – Doubí 4:1 (1:0)

Hosté hráli v omlazené sestavě, navíc s jedním dorostencem, otevřenou partii. Kdyby byly v zápase proměňovány vyložené šance, mohl skončit výsledkem 7:5. Jenže branky dávali jen domácí a navíc si hosté v závěru vstřelili dva vlastence.

Výsledek vypadá jednoznačně, ale slabina Doubí byla v proměňování tutovek. Herkner, Kozák i mladý Benda neměli klid v koncovce, i když ze dvou metrů na ně zívala prázdná brána nebo sami z deseti metrů stříleli do gólmana.

Branky: 29. Hanoušek, 50. Fehér, 84. Novák vlastní, 89. Salaba vlastní – 85. Herkner. Rozhodčí: Hrbáček, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Doubí: Negru – Beneš, Kabát, Nosek, Salaba – Benda, Zradička, Kahl, Čára – Herkner, Kozák (65. Čermák).