Také fotbalisté Vratislavic prchají ze sestupových příček, když deklasovali Desnou. Vojáci z VTJ Rapid mají v týmu řadu dorostenců, takže prohra v Brodě tolik nepřekvapila. Postupující Český Dub vyhrál v Pěnčíně a včera Višňová prohrála derby s Hrádkem.

Vratislavice - Desná 4:0 (2:0)

Domácí vycházeli ze zajištěné obrany, a hostům tak nic nedovolili. Vratislavice si vytvořily řadu závarů po autech a rohových kopech, Zbyněk Rampáček však gólmana hlavou nepřekvapil. Tři gólovky domácí nevyužili, ale pak se dvakrát zapsal brankově Drbohlav. Hosté jen jednou vážněji ohrozili J. Rampáčka v brance, kdy dokázal zneškodnit trestný kop ze šestnáctky. Vratislavice měly prakticky stále více ze hry a dokázaly svoji solidní hru přetavit ve vysoké vítězství. Tolik potřebné. Desná zklamala a byla neškodná.

Branky: 30. a 44. Drbohlav, 65. Pokorný, 85. Z. Rampáček. Rozhodčí: Tykva. Diváků: 50. Vratislavice: J. Rampáček - Dlouhý, Belas, Šidák, Horáček (70. Resl) - Vrána (80. Berka), Z. Rampáček, Drbohlav, Dlabola - Bím, Pokorný.

Železný Brod - VTJ Rapid Liberec 3:1 (3:1)

Hosté měli ve svých řadách pět dorostenců, kteří měli v nohách ranní zápas. Přesto VTJ dokázala hrát vyrovnanou hru, bohužel dvě fatální chyby znamenaly dvoubrankové vedení pro domácí. Nejprve stoper přišel o míč a pak vyslal krajní bek takovou přihrávku, která však poslala do útoku soupeře. Mezitím stihl Hegr vyrovnat stav. Na 3:1 upravil Brod po rohu volný hráč hlavou. Druhý poločas byl již v režii hostů, jenže ti ve vyložených šancích zklamali. „Byli to zejména mladí kluci, kteří herní zkušenosti mezi dospělými získávají,“ podotkl trenér VTJ Miloslav Ulihrach.

Branky: 15. Maryško, 36. Makula, 40. Šilhán – 17. Hegr. Rozhodčí: Spányik, ŽK: 2:5, ČK: 65. Havrda (ŽB). Diváků: 100. VTJ Rapid: Zíka - L. Halama, Potůček (68. J. Stárek), Rašín, Houdek - L. Stárek, Lukáč, Soukeník (58. Škoda), Kordík - Hegr, Kohl (46. Barbořák).

Hejnice - Pěnčín-Turnov B 2:1 (0:1)

Hosté se také chtějí zachránit, proto pozvali sedm hráčů z divizního áčka. Jenže to spíše nabudilo domácí, kteří bojovali nadšeně a podali ohromně obětavý výkon. Zápas tak byl většinou vyrovnaný, kdy první šanci ve 2. minutě zahodil mladý L. Kobr, který přehodil brankáře i branku. Turnov se přesto dostal krátce před poločasem do vedení. Tento náskok však vydržel jen pět minut po přestávce. Žlebek se probil středem hřiště a jeho přihrávku využil zkušený Smola. Předtím však měli domácí kliku, když soupeř nastřelil tyč. Hejnice častěji zakončovaly své útoky a v 70. Smola „udělal“ dva protihráče, jeho přihrávka našla L. Kobra mladšího a ten v šanci nezklamal. Bojovalo se až do konce a v 80. ještě domácí Koudelka přidal střelu do tyče. Tolik potřebné body byly na světě, jen jestli pomohou. V Hejnicích věří, že ano.

Branky: 50. Smola, 70. L. Kobr ml. - 43. Hanuš. Sudí: Vachek, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Hejnice: Dostál - Řezníček, Žlebek (67. L. Suk), Šulc, Holub, Tučani - Severýn, L. Kobr ml., Koudelka, J. Kobr - Smola.

Pěnčín - Český Dub 2:3 (1:1)

Po dvou týdnech od finále krajského poháru se utkali soupeři opět. A opět vyrovnaná hra. Kvalitní fotbal, v němž domácí měli dobře zorganizovanou hru. V úvodu zaváhala dubská obrana a útočník prostřelil Kubsche. Domácí na těžkém terénu hráli obětavě a disciplinovaně, přesto se Jíra dostal dvakrát sám před brankáře, Suchomel zahrozil hlavičkou. Až v závěru půle se prosadil Jíra. V úvodu druhého poločasu Dub opět inkasoval, ale postupně převzal iniciativu. Jíra druhým gólem srovnal stav a rozhodnutí padlo v hektickém závěru z kopačky střídajícího Ševčíka. „Dali jsme šanci dalším hráčům ze širšího kádru, kteří se dokázali poprat o místo v základní sestavě. Jedenáctkrát jsme po sobě na jaře vyhráli, proto chceme vyhrát i v posledních dvou zápasech,“ sdělil trenér Martin Pěnička.

Branky: 5. Chlomek, 48. Skuhravý - 43. a 66. Melka, 84. Ševčík. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 1:1. Diváků: 60. Č. Dub: Kubsch - Regenermel, Melka, Suchomel, Krejčík (85. Lanc) - Jiránek (50. Ševčík), Šimoníček, Bernát, Vlach (76. Hlava) - Němec, Jíra.

Višňová - Hrádek 0:2 (0:1)

Domácí zahájili zápas dvěma pokusy, když Dobrovodský sám netrefil míč přesně, střela Šmidrkala z trestného kopu byla vyražena na roh. V 17. minutě zachránil domácí Havlíček na brankové čáře při hlavičce Janáčka. Jinak byl fotbal jen průměrný, ale hrálo se od brány k bráně. Ve 42. minutě se k míči dostal hrádecký Procházka a hlavou překonal gólmana. Po přestávce pálil domácí Cýrus do břevna, Havlíček po úniku nastřelil gólmana a pak Zach překopl z hranice vápna. To bylo ze strany Višňové vše, takže přišel trest a Zelenka pálil krásnou křížnou střelou ze dvaceti metrů absolutně přesně. Ještě ke konci neproměnili hosté další šanci.

Branky: 42. Procházka, 82. Zelenka. Rozhodčí: Poživil, ŽK: 0:1. Diváků: 150. Višňová: Veselý - Branda, Dobrovodský, Miroslav Jakl, Netolický - Cýrus, Šmidrkal, Havlíček, Horáček - Zach , Lachman (58. Martin Jakl). Hrádek: Vašíček - Holeček, Brožík, Tomáš Janáček, Váňa - Nývlt (39. Zelenka), Procházka (85. Galbavý), Kraus (65. Ort) - Filip, Hlubůček, Libor Janáček.