Hejnice se pochlapily a snad se po sestupu definitivně probraly. Zato nováček z Krásné Studánky se ještě nenadechl a prohrál. Vratislavice doplatily na koncovku, pyšní mohou být na své borce ve Stráži, kde se vyhrálo v prestižním derby s Doubím.

Frýdlant - Cvikov 2:1 (2:1)

Ve vyrovnaném a vlažném úvodu měl první šanci frýdlantský Kutílek, který z polohy ležícího střelce před brankou nastřelil jen spoluhráče Coufala. Frýdlant se dostal do vedení, kdy spolupráci Scheidla se Šenou zakončil střelou na vzdálenější tyč Čejka. Jenže za minutu na to bylo vyrovnáno. Kutílek podcenil míč, kterého se zmocnil Chrdle a jeho centr proměnil Brenn.

Vedení zajistil domácím Šindler, který na Červinkovi vybojoval míč a následně, i když nadvakrát, překonal gólmana. Ve druhém poločase se oběma týmům jakoby nechtělo a dlouho se nic zajímavého nedělo. Až v 70. Kutílek vyslal Loposzynského, jenž ještě ve vápně hledal centrem Šindlera. Ale tomu hlavička nesedla a přestřelil bránu.

Za čtyři minuty zahodil šanci hostující Brenn, který tváří v tvář Zimákovi mířil nad branku. Hráči na obou stranách se potýkali s nepřesnostmi, takže kvalita hry trpěla. Ještě v 80. Lachman rozehrál na Kutílka a jeho následný centr Drobný v záklonu netrefil přesně.

Branky: 21. Čejka, 31. Šindler - 22. Brenn. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 0:2. Diváků: 100. Frýdlant: Zimák - Čejka (64. Drobný), Kutílek, Šindler (73. Ponc), Marek (52. Lopuszynski) - Scheidl, Šena, Záruba, Coufal - Melichar, Lachman.

Mimoň - Vratislavice 3:1 (1:1)

Hosté hráli zodpovědně zezadu a na brejky. Hned v 5. minutě střílel osamocený Žabka z úhlu vedle. Na druhé straně měli Vratislavičtí kliku při trestném kopu Leitnera, který byl navíc tečovaný. V 18. se dostával ke střele Petrtýl, jenže neproměnil. Ve 24. letěl trestný kop do vápna hostů, kde jej obránce špatně odhlavičkoval a Sutrův volej byl gólový. Ve 30. měli domácí velkou šanci, kterou jim zlikvidoval Opatřil. Závěr půle patřil Vratislavicím, ale bránu minul v šanci Cibulka.

Ve 41. poslal rohový kop na přední tyč Smolák a po nedorozumění beka s gólmanem skončil v síti. Jenže dobrý dojem hosté pokazili v nástupu do II. poločasu. Nejprve odražený míč ve skluzu (předtím promáchl obránce) dopravili domácí do sítě a téměř vzápětí nechali hosté zpracovat a následně vystřelit útočníka ze 30 metrů. Míč krásně přeloboval brankáře na malém vápně, takže prakticky ve dvou minutách přišly dva gólové údery. Hosté se sbírali deset minut, ale dokázali se vzchopit a hodně zatápěli obraně Mimoně. Nejprve v 56. ze strany sám Cibulka neuspěl, v 60. Žabka sám ze strany dopadl stejně. Hlavička Cibulka letěla přes, Petrtýlova rána šla vedle.

V 77. se ocitl v šanci Žabka, jenže dva metry před brankou nastřelil Cibulku. Ještě v 84. běžel Štefan ze strany sám na gólmana, jenže pálil jen do něj. Domácí měli jen náznaky šancí, ale to jim při dvoubrankovém náskoku stačilo. Vratislavice doplatily na nepřesnost v koncovce a malý důraz v pokutovém území.

Branky: 24. Sutr, 48. Slavík, 49. Istomín – 41. Smolák. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Vratislavice: Opatřil - Šturm, Rampáček, Horáček, Faifr (70. Lang) - Petrtýl (87. Šalda), Cibulka, Smolák, Jiří Štefan - Dlabola, Žabka.

Lomnice - Hejnice 0:3 (0:1)

Hosté soupeře zaskočili a hned od začátku si vytvořili tlak, který trval čtvrt hodiny. Hned ve 2. minutě běžel Budka sám na bránu, jenže v rozhodujícím momentě uklouzl na mokrém terénu. V 7. vypracoval šanci Malinský pro Zoreníka, který si položil obránce a následně i gólmana a bylo 0:1. V 10. nasadil k ráně Severýn a gólman s vypětím všech sil zachránil. Za další dvě minuty po ose Severýn - Zoreník zakončil mimo Filip. Pak se hra vyrovnala a ve 35. zkazil radost domácímu Drahoňovskému dobíhající Řezníček. Ve 37. nebyl Zoreníkovi uznán gól pro ofsajd.

Poté ještě předvedl výborný zákrok hostující Vykoukal. Hosté dál dobře bojovali a v 52. přihrál malinský Zoreníkovi, jehož hlavička byla nechytatelná. Po hodině vyměnil domácí trenér gólmana, a ten se přesunul do útoku, kde patřil k největší hrozbě. Při trestném kopu stálo při Vykoukalovi štěstí. V 70. zahrál Budka roh a volej Zoreníka zaváněl gólem. V 79. byl již Vykoukal překonaný, ale Jacik ho na čáře zastoupil. Domácí nedokázali překonat hejnickou hráz a naopak inkasovali v nastaveném čase, kdy dvorní nahravač Malinský vybídl Severýna a ten přehodil brankáře na 3:0.

Branky: 7. a 52. Zoreník, 93. Severýn. Rozhodčí: Karel, ŽK: 2:2. Diváků: 20. Hejnice: Vykoukal - Řezníček, Jacik, Hasil, Novotný (46. Kadera) - Filip, Budka, Malinský, Severýn - Kobr (80. Čivrný), Zoreník (90. Sokol).

Stráž n. N. - Doubí 1:0 (0:0)

K nervóznímu, tvrdému a bojovnému derby nepřispěl podmáčený terén a navíc se hrálo za stálého deště. Domácí chtěli bodovat, takže jejich snaha byla o něco větší než ta hostů. V 7. minutě se domácí Havlíček objevil před Svinkou, ale jeho pokus se zastavil v louži 10 cm před lajnou. Na druhé straně unikl v 18. Haunold a jeho rána z hranice šestnáctky šla těsně vedle. Ve 28. domácí Horáček střílel do odkryté brány, ale jeho lob skončil na horní síti. Pak se doubský Šikýř, který dělal problémy obraně, probil, jenže jeho atak Schöler vykryl.

V dramatickém průběhu byl vyloučen na každé straně jeden hráč po vzájemné strkanici. Hned nato strážský Stříbrný poslal střelu z malého vápna do brankáře. Neuspěl ani jeho spoluhráč Žoček, který z levé strany nastřelil boční síť. Bojovný duel pokračoval, ale většinou se hra odbývala po velká vápna. Stráž se v závěru musela vypořádat se dvěmi zraněními (Vogt koleno a Matěcha klíční kost), a to skvěle. V 87. rozehrál rohový kop Žoček a a Stříbrný hlavou skóroval podél brankáře Svinky.

Branka: 87. Stříbrný. Rozhodčí: Salač, ŽK: 3:5, ČK: 30. Resl - Piršel. Diváků: 180. Stráž: Schöler - Smrž, Vogt (68. Dostál), Matěcha (75. Frýba), Landa - Horáček, Hruška, Stříbrný, Resl - Havlíček (90. Mrija), Žoček. Doubí: Svinka - Haunold, Suchan, Bláha, Kozák - Herkner (80. Vondrášek), Fronc, Páral, Piršel - Martínek, Šikýř.

Mírová - Krásná Studánka 2:0 (0:0)

Za hustého deště se hrál vyrovnaný fotbal, v němž Studánka dobře kombinovala a v 18. minutě Hájek po samostatné akci z hranice vápna trefil spojnici břevna a tyče. Předtím ohrozil na druhé straně Vrábela ranou Jíra. Další akce a střela Povy nechala vyniknout gólmana. Domácí byli pak aktivní, ale hrozili jen ze standardních situací.

Hosté v pohodě odolávali až do 54. minuty, kdy obránce při odkopu trefil spoluhráče a míč se dostal k volnému hráči Mírové. Ten neměl se zakončením problém - 1:0. V 62. přišla další chyba hostující obrany a Tokan sám, nikým neatakován udělal kličku i brankáři na 2:0. Studánka dál produkovala sympaticky otevřenou hru, jenže to bylo bez zakončení. V 75. byl zřejmě lijákem zalit i zrak sudího, když neodpískal jasnou penaltu proti domácím. V 80. po dobré kombinaci zakončoval Vacek, kdy gólman vyrazil střelu na roh. Hlavičkový pokus Hájka šel poté nad.

Branky: 54. a 62. Tokan. Rozhodčí: M. Marek, ŽK: 1:3. Diváků: 50. Kr. Studánka: Vrábel - Knajbl, Brada, Pova, Vacek - L. Pěnička, Housa, Dvořák, Toman (65. L. Faksa) - T. Faksa, T. Hájek.