Dosud úspěšné Hejnice, které byly na 2. místě v tabulce, byly zesměšněny bůrem v Mimoni. A právě vítěz se škrábe hodně vzhůru tabulkou. V libereckém derby měla Krásná Studánka famózní nástup a vedla za dvacet minut nad Doubím o tři branky. Nakonec ale ještě musela o tři body bojovat. Bílý Kostel hrál nerozhodně s Frýdlantem. Vojáci z VTJ Rapid Liberec ve Cvikově remizovali, ale měli vyhrát. Rynoltice nevyužily ve Stráži pod Ralskem dvojnásobnou přesilovku a prohrály.

Krásná Studánka – Doubí 3:2 (3:1)

V Harcově vyšel domácím první útok, který po dvou odražených střelách zařídil dorážkou Tomáš Hájek. V 10. minutě Studánka vedla 2:0, kdy se po centru hlavou prosadil Smolák, jehož hlavička byla ještě tečována obráncem. Hosté byli dost zakřiknutí, navíc po další tečované střele v podání Grepla bylo 3:0. Až poté Doubí začalo hrát a po jednom z brejků snížil Čára. Hosté měli ještě dvě slušné příležitosti, ale Hájek a Čára nebyli úspěšní. Doubí v aktivnějším nástupu do druhého poločasu pomohl neuvěřitelný gól exligového Jonáše z dobrých 30 metrů. Domácí se zatáhli a hráli spíše zezadu, takže se do 70. minuty nedostali za půlku. Doubí ještě více otevřelo hru a tak Studánečtí hrozili z brejků. Zvýšit měl po brejku osamocený Toman, v dobré šanci byl i J. Hájek. Doubí zkoušelo vyrovnat zejména z trestných kopů a po dlouhých autech Jonáše, ale Studánka si náskok dokázala pohlídat.

Branky: 2. T. Hájek, 10. Smolák, 22. Grepl – 31. Čára, 58. Jonáš. Rozhodčí: Hrbáček, ŽK: 0:1. Diváků: 30. Kr. Studánka: Vrábel – Toman, Novák, Brada (80. Horáček), Lang – Grepl, Vajtr, Housa, J. Hájek – T. Hájek, Smolák. Doubí: Mohr – Urban, Beneš, Kabát, Jonáš – Zradička, Kahl, Novák, Čára – Cverčko (80. Matuna), Hájek.

Mimoň – Hejnice 5:0 (2:0)

Hosté doslova prospali začátek zápasu a domácí ze dvou svých šancí dvakrát skórovali. Jedinou vážnější příležitost měla bratrská dvojice Neumannů, ale Davidův volej po přihrávce Pavla skončil vedle. Druhý poločas trochu více patřil Hejnickým, kteří soupeře zatlačili, ale nic z naskytnutých šancí neproměnily. Naopak se domácím povedl brejk a po něm bylo 3:0. Tento gól hosty zlomil a zápas se pak jen dohrával. Jenže s trpkým koncem pro Hejnice, které ještě dvakrát inkasovaly a na jaře tak prvně a dost výrazně prohrály.

Branky: 15. Hanoušek, 27. Matušek, 63. Steinhübl, 75. Hřeben, 88. Řehák. Rozhodčí: Nešněra. ŽK: 1:2. Diváků: 100. Hejnice: Kanta – P. Neumann, Matěcha, Malinský, Dressler (46. Grujoski) – Sirůček, Koťátko, Šorejs, D. Neumann, Kobr – Zrubec (46. Matouš).

Bílý Kostel – Frýdlant 1:1 (1:1)

V kvalitním a bojovném střetnutí šli do vedení domácí trefou Tomáše Janáčka, který po skrumáži uklidil míč placírkou přesně. Za šest minut však bylo srovnáno, když si Štefan zaběhl za míč a nedal Ulrichovi šanci. Hosté mohli vývoj jinak vyrovnaného duelu strhnout na svoji stranu, protože se ve 37. minutě pískal faul na jejich útočníka. Jenže Jelínek z pokutového kopu nastřelil pouze tyč. Tento fakt s hosty dost zamával a domácí se dostali do dvou šancí. Také ve druhé půli se odehrával vyrovnaný boj, v němž měl Frýdlant tlak. Jenže nic z něho nebylo, stejně jako při závěrečných několika standardkách Bílého Kostela. Fair-play zápas pískal perfektně Žirovnický.

Branky: 13. T. Janáček – 19. Štefan. Rozhodčí: Žirovnický, ŽK: 1:3. Diváků: 120. B. Kostel: P. Ulrich – T. Janáček, Jan Ďuriš, L. Janáček, Chomout – F. Ulrich, Dominik Ďuriš (77. Galbavý), Daniel Ďuriš – Strnad, Sedlmajer (70. Laibl). Frýdlant: Höfler – Lode, Drobný, Štefan, Šena – Linhart (77. Buřita), Coufal (65. Nosek), Částek, Jelínek – Štrbák, Šindelář (75. Stýbal).

Stráž p. R. – Rynoltice 2:1 (1:0)

Ve vyrovnaném utkání podali rynoltičtí hráči mdlý výkon, bez vyšších obrátek. Přesto dokázali dostat domácí pod tlak a v 5. minutě Kopic střílel do gólmana. Hostům chyběla mezihra a většina míčů dopředu byla nakopávaných. S těmi si ale vysocí zadáci domácích dokázali poradit. Stráž ohrozila brankáře hlavičkou po centru, na druhé straně mířil Zeidler po rohu vedle. Minutu před poločasem přišel po trestném kopu závar před brankou Rynoltic a po špatném odkopu mířil Mitač bodlem přesně k tyči. Ve druhé půli chtěli být hosté aktivnější a tlačili se dopředu. Jenže v 51. přišla ztráta míče a po protiútoku a střele si Kostek srazil balon do vlastní sítě. V 65. Černý sám před brankou domácích přehodil břevno a pak se na hřišti vylidnilo. Domácí dostali dvě červené karty, jenže velký tlak hostů byl bezzubý a koncovka zbrklá. Až na zásah Černého po centru Pudila. Hostům koncovka nešla, takže oslabení domácí přežili a mají všechny body. Do příštího zápasu ale půjdou bez tří vyloučených.

Branky: 44. Mitač, 51. vlastní – 75. Černý. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 4:2, ČK: 80. Šindelář, 85. Kelbl, 88. Cerman – 88. Švarc. Diváků: 90. Rynoltice: Jan Vacek – Švarc, T. Zeidler, M. Kotek, Hanzl – Kopic, Jaroslav Vacek, Bláha, J. Peřina (70. Tvrzník) – Pudil, Černý.

Cvikov – VTJ Rapid Liberec 0:0

Začátek utkání se odehrával na polovině Rapidu, až v 6. vybojoval míč Böhm, posunul jej na Šikýře a ten přihrál před bránu volnému Barbořákovi. Jenže jeho zakončení nebylo dostatečně důrazné. Postupně měli hosté více ze hry a vypracovávali si četné šance, které však při zakončení bohužel postrádaly efekt v podobě dosaženého gólu. Obzvláště Barbořák neměl správně seřízená měřidla a jeho střely se nevešly mezi tři tyče soupeřovy brány. Domácím se zápas nevyvedl, vůbec se jim nedařilo kombinovat, průběh neodpovídal rozdílnému postavení v tabulce. Ke smůle Cvikovských musel v 18. pro zranění lokte po pádu odstoupit Coufal. Ve 44. se udál ne zcela fotbalový souboj mezi Böhmem a Knollem, za což si oba aktéři vysloužili po žluté kartě. A jelikož domácí hříšník zachraňoval v 50. průnik Libereckých přidržením Kejdany, musel se po druhém karetním ohodnocení odebrat pod sprchu. Početní převaha byla znát, Rapid měl navrch, ovšem Cvikovu se podařilo zuby nehty odolat. Balón se sice ocitl v jejich síti, rozhodčí však gól neuznal pro hraní rukou. V závěrečných minutách domácí přece jen vyvinuli silný tlak a dokonce dělovkou ze střední vzdálenosti rozvlnili síť za zády Svobody, jenže i tady tomu předcházelo zpracování rukou. Úporný boj tedy skončil dělbou bodů, což by před utkáním liberecký tým přivítal, ale s ohledem na průběh utkání bylo přeci jen cítit mírné zklamání, zejména z neproměnění vytvořených šancí.

Rozhodčí: Jacik, ŽK: 2:3, ČK: 48. Knolle (C). Diváků: 90. Rapid: Svoboda – Proche, L. Halama, P. Halama, Soukeník – Kejdana, Böhm (70. Andrš), Stuchlík (90. Horňák), Barbořák – Němec, Šikýř.