"Fotili jsme se na ploše s ním jako celé družstvo. Já ho pak s mojí babičkou, která s námi jela fandit, ještě chytil na parkovišti. Nejdřív nechtěl, měl vtipný kecy, ale byl v pohodě, plácli jsme si a já nakonec s ním mám fotku, která se cení," pyšnil se 11letý Denis, který za libereckou ZŠ Dobiášova na turnaji chytal v brance.

Denis Havlíček s velkým Paolem

Denis hraje závodně fotbal ve Slovanu Liberec U11, kde hraje střídavě v útoku nebo stojí v bráně. "Pavel Nedvěd ale není můj vzor. Těmi jsou Neymar a brankář Oblak. Jasně, že Nedvěda znám, i když ho jako hráče nepamatuju. Vím, že kopal v Juventusu, kde je teď prezidentem," přiznal.

Velké finále turnaje vyhrála v plzeňské Doosan Areně za přítomnosti patrona turnaje Pavla Nedvěda ZŠ Sever z Hradce Králové, která smetla 11:1 pořádající 33. ZŠ T. Brzkové. Vítězové se mohou těšit na výlet do Turína, na zápas Juventusu, kde Nedvěd působí.

Liberecká škola ZŠ Dobiášova skončila mezi šestnácti na 12. místě a kluci si zahráli na ligovém pažitu. V turnaji Liberec sehrál sedm zápasů, v nichž třikrát vyhrál a čtyřikrát prohrál. "Mohli jsme skončit líp. Nejvíc mrzí prohra s Brnem, se kterým jsme vedli po poločase 3:1, jenže jsme polevili a soupeř nás porazil 5:3. S loňským vítězem z Marjánky Praha jsme prohráli 8:2, a to jsem měl ještě fazónu," přiznává Denis.