„No vidíte, to jsem si ani neuvědomil," smál se po zápase mladý forvard, který na hrotu útoku nahradil zraněného Michaela Rabušice. „Hlavní je, že jsme vyhráli a neinkasovali, i když jsme měli dát víc gólů."

Vy jste zápas nedohrál a po něm jste dokonce musel na šití roztržené nohy. Jak se to stalo?
Bylo to před naším pokutovým územím. Jeden protihráč mě tam nakopl a ve středu jdu na rentgen, jestli tam není něco vážnějšího než tržná rána.

Se vstřeleným gólem jste asi spokojen. Je tomu tak i s výsledkem?
Možná jsme si představovali, že bychom měli vyhrát víc, ale hlavní je, že jsme neinkasovali a teď máme týden na to, abychom se koncentrovali a dobře připravili před odvetou.

Jak byste zhodnotil Karagandu, zaskočila vás něčím?
Soupeř byl rozehranější, my jsme některé kombinace v protiútocích neřešili dobře a naopak jsme dokonce mohli i inkasovat. Byly tam i dva neuznané góly Karagandy, z mého pohledu nejsem schopen posoudit, jak to bylo. Na druhé straně my jsme asi měli kopat penaltu, nevím, jestli tam asistent mával nějaký ofsajd nebo co.

Šlo o vaši evropskou premiéru. Byl jste nervózní?
Já bych neřekl nervózní, byl jsem spíš zdravě nabuzený. A jsem moc rád, že jsem dal tak důležitý gól, který pro nás může být pro odvetu dost významný. Zvládnout ten zápas, pro nás první soutěžní v sezoně, pro nás nebylo jednoduché. Bylo to fyzicky hodně náročné utkání, prakticky hlavně o síle. I když nás soupeř v podstatě ničím nepřekvapil, máme toho plné zuby.

Dostal jste se někdy s fotbalem tak daleko, jako do střední Asie, kam se vydáte příští týden?
Nejdál jsem byl s reprezentační devatenáctkou v Rumunsku, Takže i z tohoto pohledu to pro mě bude exotický zážitek. Hlavně abychom to zvládli a postoupili.

V pátek hrajete český Superpohár s Olomoucí. Je to pro mužstvo komplikace, nebo naopak příležitost více se na začátku sezony sehrát?
Já vítám, že si budeme moci tenhle zápas zahrát. Bude možnost vyzkoušet si některé věci, které se můžou v odvetě hodit.