Kouč Petr Rada si dokonce mladého Opaváka vezme na Kypr, kde tým čeká herní soustředění. Hadaščokův přesun proběhl vcelku v tichosti, přece jen za muže Slezského FC neodehrál jediné utkání, pomineme-li pohár s Plzní. Navíc podle informací Deníku byl mladý útočník pro Liberecké luxusním zbožím na přestupovém trhu, a to z hlediska kupní ceny. Opavští totiž sestupem do MSFL ztratili status profesionálního klubu, a tím mohl perspektivní útočník odejít za tabulkovou cenu.

Hráče nejvíce ovlivnil otec

Student opavské obchodní akademie fotbalově vyrostl v Opavě. K fotbalu byl veden odmalička. Hrával ho jeho děda. Otec Pavel válel druhou ligu v Opavě. „Táta mě hodně ovlivnil. Jako hráče si ho ale moc nepamatuji, vlastně jen z Jakubčovic,“ říká Vojta, který po otci zdědil přezdívku Had, jinak se ale fotbalově nepotatil. Hadaščok senior totiž patřil k pilířům defenzivy, kdežto Vojta je rozený kanonýr.

„Táta byl jiný typ fotbalisty, ale v řadě věcí si nechám od něj poradit,“ culí se a vzápětí s vážnou tváří dodává: „Někdy máme však rozdílné názory, ale hodně na něj dám.“ Vojtův otec se po konci aktivní kariéry dal na dráhu trenéra, syn by ale pod ním hrát nechtěl. „Tahle spolupráce by nefungovala, on by to se mnou psychicky nevydržel,“ přiznává fotbalista.

Za určitých okolností mohl být ve své kariéře dál, rok mu totiž sebraly zdravotní problémy. „Těžko říci, zda bych byl dál, ale je pravda, že když to sečtu, rok jsem musel vynechat. Půl roku jsem se léčil z mononukleózy, půl roku mě trápily problémy s menisky,“ vrací se k černým momentům své dosavadní kariéry.

Přechod do Liberce, velká výzva, zároveň respekt

Přestupem do Liberce se Vojtovi změnil život. „Přestup je pro mě velkou výzvou, ale zároveň je to pořádný obrat v mém v životě. Přece jen mě čeká odloučení od rodiny, najednou se budu muset starat sám o sebe,“ svěřil se Vojta Hadaščok. „Na druhou stranu si dobře uvědomuji, že pokud chci hrát velký fotbal, dříve nebo později bych stejně šel z Opavy pryč,“ pokračuje. Nejen, že opustil rodné Slezsko, změnit musel také školu. „V Opavě jsem ukončil školní docházku, nyní budu pokračovat v Liberci, kde bych měl mít individuální studijní plán,“ poznamenal student třetího ročníku obchodní akademie. Na to, že se bude muset o sebe postarat sám, je připraven, v tomto směru si ho do parády vzala maminka Lenka. „Mamka se mě snažila vycepovat, snad se jí to povedlo,“ věří. Jestliže otec přestup svému synovi schvaloval, druhá polovička rodinného kruhu už tolik nadšením neoplývala. „Je fakt, že mamka i ségra nesly můj přestup těžce, teď už jsou snad s tím smířeny,“ doufá.

Zájem byl z více stran, jasně ale vyhrál Liberec

Vojtěch Hadaščok na sebe upozornil důležitými góly v dorostenecké lize. Loni v zimě si ho na chvíli do přípravy vzal i trenér opavského áčka Jaroslav Horák, bohužel přišlo zranění a šance zahrát si druhou ligu už nepřišla. „Liberec si mě vyhlédl v zápasech dorostenecké ligy. Pak přišla na řadu jednání a došlo k domluvě,“ popisuje svůj odchod do Slovanu. V souvislosti s Hadaščokem se skloňovaly kluby jako Brno či Plzeň. „O zájmu Brna vím, slyšel jsem také o Plzni, ale u mě byl na prvním místě Liberec. Jsem rád, že to tak dopadlo,“ podotkl fotbalista, který už má na svém kontě i jeden gól za liberecké áčko.

Dal ho Varnsdorfu. Během podzimní části patřil k hlavním postavám výběru kouče Milana Furika v Celostátní lize. Opava jako nováček soutěže patřila s Hadaščokem v sestavě k příjemným překvapením celé soutěže. „Máme za sebou povedený půlrok, v Opavě se udělala dobrá parta, což se odrazilo i na výsledcích,“ vzpomíná Vojta na své již bývalé mužstvo. Obdivuje také bývalého opavského útočníka Libora Kozáka, který září v italském Laziu. „Libor je neskutečný, má můj obdiv, ukázal nám, že i z Opavy se dá dostat do evropského velkoklubu,“ skládá poklonu.

Jan Nezmar, nejbližší spojenec

Jeden Opavák už v Liberci válí, a to Jan Nezmar. Rodák z Hlavnice si pod Ještědem vybudoval silnou pozici. „Honza je v Liberci pojmem. V začátcích mi pomáhá, člověk má tak lepší podmínky pro aklimatizaci,“ pochvaluje si přítomnost krajana Hadaščok. Během svého měsíčního působení prošel jak libereckým béčkem, tak prvním týmem, kde se pomalu zabydluje. Kabina v čele s Jiřím Štajnerem ho přijala výborně. „Kluci jsou v pohodě,“ usmál se nový přírůstek v liberecké šatně.

Jak již bylo zmíněno, talentovaný útočník podepsal v Liberci tříletý kontrakt. Na to, aby se prosadil, má tedy poměrně dost času. „Chtěl bych se co nejdříve zapracovat do prvního týmu. Vím, že mě nečeká lehká cesta, ovšem s tím počítám. Rád bych si splnil svůj sen – hrát pravidelně první ligu,“ svěřil se Vojtěch.

Kromě Nezmara se snažil v libereckém dresu prosadit i další fotbalista s opavskými kořeny, Jakub Dohnálek, tomu se to ale nakonec nepodařilo. „Už mi to pár lidí předhodilo, ale já se o svou šanci porvu,“ řekl rázně Hadaščok. Zatím se mu to daří, za první tým už v přípravě nastoupil, dal gól a trenér Petr Rada si jeho výkony pochvaloval.

Když jsem v Liberci podepisoval smlouvu, bylo mi řečeno, že mě kupovali proto, abych se postupně zapracoval do prvního mužstva, a ne pro rezervu,“ poznamenal Hadaščok, který by měl v Liberci nosit dres s číslem patnáct, který zdědil po dnes již sparťanovi Andreji Keričovi.