„Martin je časově zaneprázdněn, takže přichází Pišta Pfohl. V posledním utkání proti Ruprechticím to sice herně šlo, ale nedáváme góly ani z velkých šancí. Jedeme do Bukovan, kde budeme bojovat a snad to tam snad začne padat,“ říká místopředseda Habartic Milan Svoboda. Tatran to má velmi těžké odrazit se ode dna, ale zase je ještě před ním osm zápasů. Zatím jsou ale jarní Habartice v zisku bodů na nule. K jisté záchraně však musí přeskočit dva týmy.

Jedním z ohrožených týmů je další zástupce Liberecka – Rynoltice. Trenér Jaroslav Vacek se musí v utkání proti Dubé obejít bez služeb vyloučených hráčů Švarce a Zeidlera. přitom je to pro oba celky životně důležitý zápas, protože se nacházejí jen bod od sebe. V případě výhry se Rynoltice posunou před Dubou.

Na špici tabulky jsou dva adepti postupu. Vedoucí Krásná Studánka hraje ve Starých Splavech, které ještě nemají záchranu jistou. Druhé Rozstání je na tuto soutěž hodně silné, ale zítra je na umělé trávě U Nisy budou čekat Ruprechtice.

Vedení v okresním přeboru patří Dětřichovu, jehož stíhá Bílá. Ale podle kuloárů oba celky do krajské soutěže postoupit nechtějí. Zájem by mělo béčko VTJ Rapid Liberec, ale to v přímé konfrontaci s vedoucím Dětřichovem prohrálo nyní doma 2:6… Od 3. místa je tabulka až do 11. pozice těžce vyrovnaná, naposledy se vzepjalo Nové Město, které smetlo Jindřichovice 7:2 a kanonýr Lukáš Hofman se prosadil hned čtyřikrát.

Poslední je nyní rezerva Českého Dubu, která na předposlední Bílý Kostel má ztrátu dvou bodů. Ale i Bílý Kostel předvedl famózní výkon proti béčku Višňové, kterou smetl 7:3. Takže záchranářské práce budou v okrese moc a moc zajímavé.