Habartice deklasovaly Raspenavu čtyřmi góly

Liberec - Fotbalová I. B třída: Krásná Studánka vyhrála v Hrádku nad Chrastavou, bod veze z Dubé béčko Hrádku. Ruprechtice opět prohrály.

26.10.2010

RUPRECHTICE – BUKOVANY 0:1. Domácí Vrtal (vlevo) se snaží zastavit akci Ujky.Foto: Deník/ Miloslav Cihlář

V soutěži se propadají Ruprechtice, které potřetí po sobě prohrály, také Rozstání neuspělo doma. Rynoltičtí se stále potýkají s koncovkou a proto také neuspěli v České Lípě.

Dubá - Hrádek B 4:4 (3:2)

Ve vyrovnaném zápase byla řada šancí na obou stranách a dokud hosté hráli po zemi, byli lepší a také zasloženě vedli. Pak se oboustranně nakopávalo a domácí toho v závěru poločasu využili a strhli vedení na svoji stranu. To již v brance nebyl Manhart, kterému soupeř roztrhl obočí. Domácí dokázali v průběhu II. půle náskok navýšit, a teprve až potom začali hosté opět předvádět kombinace a hlavně hráli po zemi. Proto jim patřil závěr, v němž je dostala do hry proměněná penalta za faul na Šulce. Šest minut před koncem zařídil bod Šašek.

Branky: 42. a 45. Vágenknecht, 8. Charousek, 72. Vokolek - 6. a 11. Šulc, 81. Dočekal z pen., 84. Šašek. Rozhodčí: Hanyk, ŽK: 4:4, 100 diváků. Hrádek: Manhart (25. M. Rob) - Dočekal, Marek, Bayer (64. Novák), F. Fujáček (78. Rychetský) - Hiža, Nývlt, D. Holeček - Farský, Šulc, Šašek.

Habartice - Raspenava 4:0 (1:0)

Ve vyrovnaném poločasu hosté nevyužili dvě své šance. Domácím hodně pomohla chyba obránce hostů, kterou potrestal před poločasem střelec Kyncl. Ve druhém poločase byly již Habartice lepší a definitivně je do sedla dostala proměněná penalta za faul na Kyncla. Když Kyncl vstřelil gól na 3:0, už se moc fotbal nehrálů. Hosté spíše hovořili, oba celky dost faulovaly, takže karty přibývaly. nakonec z toho byyly tři červené. Pak hosty definitivně dorazil Milan Zimák.

Branky: 40. a 74. Kyncl, 61. Potoč z pen., 86. Milan Zimák. Rozhodčí: Jirák, ŽK: 5:3, ČK: 79. R. Lakomý - 76. Žlebek, 77. P. Koudelka, 150 diváků. Habartice: Závůrka - Bláha (87. M. Lakomý), Krubner, Richtr (46. M. Kniga), Potoč - Z. Čumpl, Milan Zinák, J. Kniga, P. Čumpl (60. R. Lakomý) - Kyncl, Tůma. Raspenava: Farkaš - Burgr, P. Koudelka, Žlebek, Vancl - M. Koudelka, Martinů, L. Koprnický, Horáček - Zeman (78. Pichrt), Koutný.

Ruprechtice - Bukovany 0:1 (0:0)

Ve vyrovnaném souboji se šance rodily jen těžce. Když se někdo dostal ke střelbě, ta byla zblokována. Nasazení a celkem slušný fotbal mohl rozhodnout ruprechtický Suchý, ale z několika kroků po centru překopl bránu. V 65. běžel od půlky sám hráč Bukovan, ale skvěle ho dostihl a zbavil míče Šrůtek. Jenže právě tento muž zapříčinil „ve spolupráci“ s Koškem ve vlastním vápně fatální chybu (srazili se), po níž se dostal Ujka k míči a velmi lacino skóroval. Domácí pak museli vsadit na útok, ale byli nervózní, zbrklí a hlavně bez koncovky.

Branka: 76. Ujka. Rozhodčí: Rais, ŽK: 0:1, 40 diváků. Ruprechtice: Holub - Urban, Šrůtek, Kusebauch, Košek (89. Morávek) - Suchý, Macaj, Vrtal - Křehlík, Dědič (82. Viktora), Antoš.

Rozstání - Dubice 1:2 (0:1)

Domácí šanci po trestném kopu Passiana vyhlavičkoval v 5. minutě na čáře bek hostů. Hosté byli běhaví a rychlí, a to působilo domácím problémy. Ve 40. neudržel ránu z trestného kopu domácí Sluka a dobíhající Bárta poslal hosty do vedení. Poločasové střídání přineslo domácím oživení a větší snahu dopředu. Rozstání sice střílelo, ale vše pochytal gólman. Hosté hrozili z brejků, když k tomu měli své rychlé útočníky a jeden z nich vyšel - 0:2. Ke konci stihli domácí Tvrzníkem snížit, na vyrovnání ale již nebyl čas.

Branky: 88. Tvrzník - 40. Bárta, 74. Kulha. Rozhodčí: Marek, ŽK: 0:3, 100 diváků. Rozstání: Sluka - Botka, Pomeisl, Mikeš, Jeslínek - Zerák (46. Tvrzník), Passian, L. Bím, Jirouš (46. Pavlů) - Hrubeš, Čihula (80. Bárta).

Loko Česká Lípa - Rynoltice 1:0 (0:0)

Domácí byli lepší, běhavější a měli také několik šancí. Rynoltičtí sice byli pomalejší, ale také oni měli své příležitosti. Ale ani jedna strana neměla přesnou mušku. Lípa dokázala napadat rozehrávku hostů, takže ti se nedostali tolik do hry. Po přestávce začala Lípa ostře a hned měla tutovku. Přitom ale hosté dokázali vyrovnat hru, ale bylo to bez gólového vyjádření. Domácí přesto měli štěstí v koncovce, když v 73. minutě naskočil Šena na centr zleva a usměrnil jej do sítě. Pak se domácí zatáhli do obrany a hosté do nich doslova bušili. Jenže přes přehuštěnou obranu to zkrátka nešlo.

Branka: 73. Šena. Rozhodčí: P. Černý, ŽK: 2:5, 40 diváků. Rynoltice: Jan Vacek - Spurný, Jos. Kubínek, Stebelský, Borsuk - Švarc, Jar. Vacek, T. Vacek, Pudil (65. Resl) - Zeidler, Čermák (75. Jan Kubínek).

Chrastava - Krásná Studánka 2:3 (1:1)

Chrastava hrála dobře, vedla volejem Sochora a měla další možnosti skóre navýšit. Sice zvýšila na 2:0, ale hráč v ofsajdové pozici míč ještě zbytečně tečoval, takže nic z toho nebylo. Naopak hosté využili zaváhání gólmana a Tomášem Hájkem srovnali. V úvodu druhé půle byla ve vápně domácích ruka a z penalty poslal do vedení Studánku Housa. Po hodině hry utekl obraně domácích rychlý Jakub Hájek a bylo již 1:3. Jiskérku naděje pak vykřesal pro Chrastavu Vávra, který se trefil z dálky. Domácí se poté v závěru vypjali k tlaku, ale ten byl k ničemu. Gól již nepadl.

Branky: 8. Sochor, 76. Vávra - 28. T. Hájek, 46. Housa z pen., 62. J. Hájek. Rozhodčí: Klimt, 20 diváků. Chrastava: Kosař - Rozmajzl, Trakal, Aubrecht, Stránský - Jahoda, Šipula (60. Paleček), Vávra, Mazánek - Sochor, Holinský. Kr. Studánka: Tošner - Pova, Chmátal, Brada, Knajbl (87. Vajtr) - Dvořák, Palán, Housa, Mendl - J. Hájek, T. Hájek.

26.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Požár části objektu Šamalovy chaty na Nové louce.
EXKLUZIVNĚ
14

Plameny vyšlehly na Šámalce. Odnesla to technická část

Bílí tygři Liberec. Archivní foto

Liberec narazil, v Pardubicích mu utekl začátek

Brali mě jako designéra, ne jen jako studenta, říká vítězka v Master of Crystal

Kamenický Šenov – Přinášíme rozhovor se studentkou Terezou Drobnou, která zvítězila v Master of Crystal.

/OBRAZEM/ Na univerzitě hrál k 17. listopadu Vladimír Mišík

Liberec – Vladimír Mišík zahrál studentům k jejich svátku. V zaplněné aule Technické univerzity vystoupil se svou kapelou Etc…

Zkoumají vzduch, co dýcháme

Liberecký kraj – Krajská hygienická stanice zveřejnila výsledky měření kvality ovzduší v České Lípě. Výrazné nebezpečí nehrozí, prostor pro zlepšení tu ale je.

FOTO, VIDEO: Jsem maloměstský člověk, říká multimilionář Horáček

Ústecký kraj – Podřipskou nemocnici s poliklinikou v Roudnici, Hospic Sv. Štěpána v Litoměřicích nebo Pivovar Monopol v Teplicích. Všechna tato místa navštívil spolu s redaktory Deníku prezidentský kandidát Michal Horáček.