Fotbalisté Baumitu Jablonec si v sobotním televizním utkání poradili s Brnem. Vítězství 1:0 sice patřilo do kategorie šťastných a lehce utrápených, ale přesto severočeský tým potvrdil své kvality na domácí půdě a po sedmé v řadě zde zvítězil.
Úvod zápasu byl v režii Jabloneckých, ale jejich akce postrádaly lepší koncovku, a tak s odstupem času převzali iniciativu hosté. Ve 20. minutě mohl otevřít skóre brněnský Polách, ale jeho zakončení postrádalo větší razanci.
Dále měli hráči Brna ještě pár příležitostí, ale další pokus Tomáše Polácha jen zlehka dolétl ke gólmanovi Jablonce.
Nejdůležitější situace přišla ve 37. minutě a domácí celek poprvé rozveselil příznivce zelenobílých. Aktivně hrající Jarolím centroval do varu před brankou Brna a míč k překvapení všech prošel až na osamoceného Lafatu, protože brněnský zadák Dvorník zvolil na mokrý trávník špatné obutí a sledoval míč z polohy ležmo. Lafata prokázal svůj cit pro zakončení a balon si v klidu zpracoval a s přehledem zakončil za Doležalova záda – 1:0.
Těsně před koncem první půle znovu zkoušel štěstí Polách, ale tentokrát měl rozladěná mířidla. Po prvním dějství byl tedy stav 1:0.

I v druhé půli se hrál otevřený fotbal a hráči Brna nechtěli evidentně odjet domů z prázdnou. Bohužel pro ně však jejich zakončení postrádalo finální podobu a důraz v šestnáctce.
Ani domácím se tolik nedařilo zužitkovat své šance a jejich brejky do otevřené obrany Brna se také minuly účinkem, a tak skončil zápas vítězství Jablonce 1:0 po brance Davida Lafaty a stále tedy žije naděje na zisk titulu pro zelenobílé.
„Sláva vítězům, čest poraženým,“ takto začal své hodnocení zápasu trenér Brna Miroslav Beránek.
„Věděli jsme, že pokud tady chceme uspět, musíme hrát týmově. To se nám povedlo. A že se musíme vyvarovat individuálních chyb. To se nám nepovedlo a inkasovali jsme po zbytečné chybě,“ řekl Beránek.
Trenér Jablonce František Komňacký na tiskové konferenci přiznal:
„Je to vítězství z rodu utrápených. Brno má svoje problémy se zdravotním stavem hráčů i s obranou. Jenže dnes bylo velice bojovně koncentrované a vůbec nebylo jednoduché se přes vysoké bránící hráče dostávat. Přesto jsme si vytvořili dost situací, které jsme měli ale lépe řešit. Centry ze stran v drtivé většině nenacházely adresáty, byla tam zřejmě znát absence vykartovaného Kovaříka.
Až do konce jsme trnuli o výhru, Brno totiž stále podnikalo řadu brejkových akcí, které naštěstí pro nás nedotáhlo do zdárného konce. Za vítězstvím jsme dokráčeli spíš než herní kvalitou naší vůlí. Dopustili jsme se řady chyb, které by se na úrovni ligy totiž neměly vyskytovat. Můžeme tudíž mluvit trochu i o štěstí.
V celkovém kontextu je výhra hodně důležitá, dál nás totiž nechává snít svůj sen o evropských pohárech.“