V úvodu utkání Slovan dvakrát zahrozil ze standardních situací. Nejdříve po rohovém kopu Papouška hlavičkoval vedle branky Nezmar. Chvíli poté kopal opět Papoušek další standardku. Ve vápně se tentokrát nejlépe zorientoval Košťál. I on hlavičkoval z dobré pozice vedle branky.

Po libereckých šancích se hra vyrovnala a od 20. minuty získal německý tým mírnou převahu. Zejména levý záložník Ivica Olič zaměstnával brankáře Zlámala, který si musel dvakrát poradit s jeho nepříjemnou střelou.

Hru Hamburku dobře organizoval David Jarolím, který ve spolupráci s van der Vaartem vymýšlel nebezpečné akce pro útočníka Guerrera. Německou obranu zase řádně větral rychlý Kerić a důrazný Nezmar. Oba je ze zálohy podporoval zejména Papoušek s Dortem, pozadu nezůstával ani ofenzivně laděný Dočkal.

Ve 37. minutě se dostal ke střele Guerrero a Zlámal mohl děkovat tyči, která mu balon vrátila do náručí. O minutu později se souboj těchto dvou hráčů opakoval. Guerrero dostal kolmici mezi naše obránce a poděl vyběhnuvšího Zlámala otevřel skóre - 1:0. Němce gól povzbudil a vytvořili si i další šance, žádnou ale nedokázali využít.

Do druhé půle vstoupili liberečtí hráči výrazně aktivněji. Vysunuli obranný blok a německou rozehrávku napadali už před vápnem. To na hráče Hamburku platilo. Jarolím s van der Vaartem se najdenou tolik nedostávali do hry a záloha Slovanu diktovala tempo hry.

Vyrovnat mohl v 50. minutě Kerić, který vystihl sklepnutí obránce na vlastního brankáře. Trefil ale jen tyč. V 54. minutě už bylo vyrovnáno. Ve vápně se k balonu dostal Papoušek. První střelu mu obránce zblokoval, podruhé se jej ale Papoušek zbavil zasekávačkou a ze sedmi metrů nedal brankáři šanci - 1:1.

V těchto minutách Liberec hru zcela ovládl a usadil se před brankou Hiesla. Tlak korunoval v 61. minutě Dort, který se po kombinační akci dostal ke sraženému míči. Před vápnem udělal pár kroků a technickou střelou nedal brankáři šanci - 1:2.

Hamburk ve druhé půli hrozil jen ze standardních situací. Vápnu ale vládli stopeři Košťál s Dejmkem a Liberečtí si odvezli do 60 kilometrů vzdáleného Seefeldu cennou výhru.

HAMBURGER SV – FC SLOVAN LIBEREC 1:2 (1:0). Branky: 38. Guerrero – 54. Papoušek, 61. Dort. Sestava Liberce: Zlámal - Radzinevičius, Košťál, Radek Dejmek, Vulin - Dočkal, Bílek, Dort (68. Frejlach), Papoušek (76. Dohnálek) - Nezmar (56. Brožík), Kerić.

Dnes má Slovan Liberec na programu utkání s týmem SC Freiburg z druhé německé bundesligy. (lv)