Liberečtí sice dvakrát vedli, ale nakonec na tři vstřelené góly ještě prohráli, když je v utkání nepodržel brankář Hosman.

Liberec B - Česká Lípa 3:4 (2:2)

Zápas měl nevídaný začátek. Po šancích na obou stranách se jako první zaměřil přesně Dostálek, kdy po rohu poslal svůj volej do sítě. Za tři minuty se dostal k vyraženému míči po standardní situaci Pokorný a dorážka byla za 2:0. Hrál se vyrovnaný, rychlý fotbal, ale do poločasu Liberec o slibný náskok přišel.

Nejprve lacino snížil Kaňkovský a po něm krátce nato trestal chatrnou defenzivu po centru Kousal. Lípa pak byla nebezpečnější, kdy několikrát nachytala obranu Slovanu. Chvíli po změně stran se však prosadil střelou z vápna Bulhar Kraev a Liberec opět vedl. Jenže Lípa byla o poznání nebezpečnější, víc kombinovala, a tak v 57. minutě musel s pomocí břevna zachraňovat Hosman. Ale za tři minuty přišel rohový kop hostů a nepozorně bránící domácí opět velmi lacino inkasovali po teči Kousala. Lípa větrala dál obrannou řadu domácích a těm znovu pomohlo břevno.

Liberec měl chabou koncovku, jen tvrdá střela Říhy zaměstnala gólmana. Nakonec se Lípa prosadila gólově počtvrté, znovu po rohovém kopu, když sice Hosman první střelu jen vyrazil, ale proti dorážce Štálíka byl krátký. „Rychle jsme vedli o dva góly, ale soupeř úplně jednoduše během chvilky vyrovnal. Pak znovu vedeme a závěr takhle zbytečně po dalších chybách pokazíme,“ řekl trenér Vodička.

Branky: 7. Dostálek, 10. Pokorný, 48. Kraev - 30. a 60. Kousal, 29. Kaňkovský, 83. Štálík. Liberec: Hosman - Bína, Soběslav, Rozmajzl, Pokorný - Říha (46. Rybanský), Kesner, Vulchanov (73. Říha), Dostálek (60. Daniel) - Kraev (60. Kmoníček), Beneš (72. Jelínek).

Liberecké béčko hraje další přípravný zápas ve středu 16. února v Hradci Králové.