Z kádru nového, hrajícího trenéra Lukáše Halamy naposledy odešel Hybner, který si chce dát půlroční pauzu od fotbalu… Generálku na sobotní duel s Náchodem obstaraly Semily z krajského přeboru a Rapid si je pozval na harcovský umělý pažit, kde bude divizi na jaře začínat.

VTJ Rapid Liberec - Semily 5:3 (5:1)

Rapid byl od začátku lepším týmem a ujal se vedení. Hosté však dokázali srovnat po dalekonosné střele. Na domácích byla vidět chuť do fotbalu a hlavně hlad po gólech. Postupně vstřelili na své poměry další neuvěřitelné čtyři góly a Semily, které nestíhaly, vypadaly na ručník. Naštěstí je zachránil poločas. „Konečně hra vypadala tak, jak bych si ji představoval," přiznal trenér Lukáš Halama. „Snese přísné měřítko a navíc jsme byli produktivní ze šesti šancí jsme dali pět gólů," podotkl k poločasu. Po změně stran přece jen Semily víc vzdorovaly a dokázaly po úniku nastřelit tyč. Pak se zranil gólman T. Svoboda a musel za něj zaskočit všeuměl Šikýř, jinak útočník. Navíc odstoupil i Uzel, který dokázal udržet míč vepředu. Hosté se tím pádem zlepšili a dokázali dvakrát snížit (jednou po odraženém míči a podruhé po překvapivé střele z dálky). Rapid nebyl dopředu tak efektivní a důrazný, ale obrana byla spolehlivá, hosté si proti ní šance nevypracovali.„Spíše jsme po prostřídání zápas dohrávali. Hodinu to bylo z naší strany kvalitní, ale víme, že Náchod bude oproti Semilům daleko lepší," dodal Halama

Branky: Studnička, L. Halama, Slatinka, Uzel, Vodička - Havlín 2, Močkovský. Rapid: T. Svoboda (55. Šikýř) - Slatinka, L. Halama, Poživil, D. Svoboda - Landyš, P. Halama, Studnička, Uzel (60. Stuchlík) - Vaněk, Vodička.