Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Generálka: Čtyři kusy v chrastavské síti

Chrastava - Strašidelné chyby vyráběla defenziva chrastavských fotbalových divizionářů, kterou hosté z Velkých Hamrů v generálce na divizní sezonu celkem čtyřikrát potrestali gólem.

7.8.2017

Generálka: Čtyři kusy v chrastavské síti.Foto: Deník / Cihlář Miloslav

„V týdnu bychom měli sehnat posilu do obrany," potvrdil šéf chrastavského fotbalu Petr Rozmajzl st., který slavil své 53. narozeniny. „Je to jen generálka, věřím ve zlepšení," dodal s nadějí.

Domácím divizionářům se rozpadla obrana, kdy Čurgali přestoupil do Hodonína, Uzel je pracovně zaneprázdněn a naposledy si na posledním tréninku hnul s krkem Kopecký. „Kopecký zřejmě divizní start nestihne, bohužel hodně chybí Žemlička, který má dlouhodobé zdravotní problémy. Zkušeného Richarda Culka jsme sice zaregistrovali, ale ještě jsme ho neviděli, takže ani nastoupit nemůže," vypočítával Rozmajzl ztráty. K tomu ještě dvě první kola nestihne střelec Jakub Beneš, který si odpykává trest z minulé sezony. A mohlo být ještě hůř, protože o Koubu měly zájem Doksy.

V utkání s Hamry byla zkoušena stoperská dvojice Lukáš Halama (extrenér a hráč Rapidu Liberec) - Melichar po přestávce uskupení Melichar - Martínek. Ale ruku na srdce - žádná sláva. Nejenže obrana chybovala, ale také ostatní řady v porovnání s hráči krajského přeboru nebyli lepší. „Máme velké problémy v defenzivě a k tomu se přidávaly individuální chyby. Ani kombinace nebyla nejpřesnější, stejně jako koncovka," shrnul problémy trenér Josef Petřík. Po půl hodině po centru zleva poprvé skóroval špatně pokrytý Rudolf a za pět minut nato měl prostor ke střele uvnitř vápna Kozel, který se zleva trefil krásně levačkou. Domácí nebyli nebezpeční, navíc jim v závěru pomohla tyč.

„Soda“ o přestávce Chrastavě pomohla a ve 48. minutě po kombinaci snížil Kouba. Zlepšení domácích uťal po hodině hry Hlubuček, který potrestal chybu v rozehrávce před vápnem. Po šesti minutách po podobné hrubce přidal stejný hráč hlavou čtvrtý gól hostů. Jednu z mála útočných akcí Chrastavských zastavili hosté faulem na střílejícího Beneše a z nařízené penalty snížil Štajner sedm minut před koncem na konečných 2:4.

Chrastava - Velké Hamry 2:4 (0:2)

Chrastava: Zíka - Wolf, Melichar, L. Halama (46. P. Rozmajzl), Martínek - Suk, M. Rozmajzl, Štajner, Kouba (67. Beneš) - Řezka (46. Cusnir), Radzinevičius.
Premiéra nového ročníku divize C pro Chrastavu bude v sobotu 12. srpna od 17 hodin proti Letohradu na domácím hřišti.