O všem podstatném je již rozhodnuto, takže se bude dohrávat v poklidném rytmu a mohou být k vidění bezstarostné zápasy s velkým počtem gólů.
Mistrem je Plzeň, Evropskou ligu budou hrát Sparta, Jablonec a vítěz Ondrášovka Cupu Mladá Boleslav, sestupují Brno a Ústí nad Labem.

Hrát se ještě bude o konečná umístění na dalších příčkách, která mohou pro některé týmy znamenat finanční ohodnocení, a také se bude rozhodovat o králi střelců mezi jabloneckým Lafatou a sparťanským Pekhartem. Slovan Liberec zakončí sezonu doma na stadionu U Nisy s Českými Budějovicemi.

Zajímavosti: Liberec vyhrál posledních 5 domácích zápasů (4x neinkasoval). Trenéra Radu (Liberec) čeká 180. zápas na ligové lavičce. České Budějovice venku jako jediný tým v lize nevyhrály. České Budějovice nedaly v Liberci gól už 372 minut. Liberec doma s Budějovicemi prohrál naposledy v listopadu 1996. Trenér Šilhavý (České Budějovice) po zápase v Dynamu končí.

Petr Rada (trenér Liberce): „Chceme se co nejlépe rozloučit s fanoušky, kteří se na poslední zápas určitě těší. Také chceme zabojovat o čtvrté místo, na které máme stále šanci. Proti Budějovicím to ale určitě nebude snadné, jelikož se zachránily a hrají uvolněně. Jejich sílu dokazuje i výhra nad Olomoucí. Navíc máme problém s marodkou, ale to asi všechny týmy na konci sezony.“

Baumit Jablonec se rozloučí s tímto ročníkem utkáním v Brně.

František Komňacký (trenér Jablonce): „Chtěli bychom se důstojně rozloučit se sezonou, kterou budeme hodnotit jako vcelku úspěšnou. Víme, že Brno má jiné starosti a že tam asi nebude ideální atmosféra. Chceme se prosadit hrou, která je nám vlastní a je založená na ofenzivě. Máme ale dost problémů se sestavením mužstva, k marodům přibyli Vošahlík a Krajčík, Piták má čtyři žluté karty.“

(jsj, čtk)