Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Frýdlant přivezl všechny body z Harrachova

Liberecko - Fotbalová I. A třída/ Chrastava po remíze Velkých Hamrů s Rynolticemi navýšila na čele soutěže náskok.

5.5.2014

BĚŽECKÝ SOUBOJ VE MŠENĚ. Vlevo je chrastavský Beneš a s ním vpravo Vejprava. Foto: Deník/ M.Bergman

Stráž nad Nisou
na body nedosáhla, přestože dvakrát vedla životními trefami Fronce a Lukáše Oberreitera. Frýdlant nastřílel domácímu Harrachovu čtyřku a přivodil mu tak pár vrásek
se sestupem. Hejnice s Lomnicí hrály dva rozdílné poločasy a nakonec z toho byla plichta. Chrastava se s rezervou Mšena dost natrápila, ale nakonec získala ve Mšeně všechny body. Dramatický byl zápas Rynoltic ve Velkých Hamrech. Zde nedohráli domácí gólman a střelec rynoltického gólu Jan Vacek. Rynoltice přivezly hezký bod.

Stráž pod Ralskem – Stráž n. N. 3:2 (2:2)

Ve vyrovnaném průběhu první domácí ohrozili branku střelou Věcheta a hned z protiútoku odpověděl stejně L. Oberreiter. Hosté byli aktivní a při chuti, a tak se v 18. minutě dočkali branky. Brauner od půlky vyslal míč na Fronce a ten nechytatelnou střelou ze 25 metrů skóroval. Gól je ještě více povzbudil a tandem Horáček – Tóth měl na noze další gól. Jenže prvnímu brankář střelu vyrazil a dorážku druhému také. Pak přišel dlouhý míč domácích za obranu a Věchet po něm srovnal. Domácí ještě vyslali nebezpečný trestný kop, na druhé straně Horáčkovo zakončení šlo těsně nad. Ve 38. zahrával L. Oberreiter skvěle trestný kop ze 35 metrů a ten si našel přesně šibenici. Přesto hosté vedení neudrželi, když dvě minuty před poločasem potrestali domácí zbrklou a špatnou rozehrávku Brožem. Druhý poločas se opět odbýval před oběma brankami a po hodině hry to byli domácí, kteří se radovali. Po velkém závaru se dostal k odraženému míči Věchet a nezaváhal. Stále se hrálo naplno a hosté vsadili vše do útoku. Jenže ten byl bez pořádné koncovky. Domácí tak měli snadnou cestu do otevřené obrany hostů a dvakrát při jejich brejku musel před nimi zasahovat Příhoda.

Branky: 25. a 60. Věchet, 43. Brož – 18. Fronc, 38. L. Oberreiter. Rozhodčí: Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 0:3. Diváků: 100. Stráž n. N.: Příhoda – Dostál, Brauner (46. Drápalík), Landa, J. Jirsa – Tóth, Fronc, L. Oberreiter, Neumann (75. Kraus) – Havlíček, Horáček (85. T. Oberreiter).

Harrachov – Frýdlant 2:4 (1:2)

Domácí se po vysoké prohře v Rynolticích dostali
do stavu ohrožených týmů
v soutěži, a proto chtěli s jistotou bodovat. Jejich snaha byla zúročena ve 24. minutě, kdy hosté špatně rozehráli a Veselý trestal. Další převaha byla Harrachovu k ničemu.
Po výhodě za další čtyři minuty se dostal míč k frýdlantskému Plesarovi, a ten byl ve vápně faulován. Z penalty vyrovnal Kutílek. Do poločasu stihl Frýdlant vstřelit druhý gól, kdy Plesar prsy srazil míč na Drobného a ten následně udělal kličku i gólmanovi. Snaha domácích pokračovala i po přestávce a při tlaku vystihl přihrávku opět Veselý a bodlem z vápna srovnal stav na 2:2. Frýdlantským vyšel kontr Plesarem, a přestože gólman jeho střelu vyrazil, dokázal jej střelec hlavou dorazit do branky. Harrachovští vyrazili ještě více ke zteči a bylo z toho velké dobývání. Ale to ukončili hosté po rohovém kopu, na který naskočili současně Šena s Plesarem a od jejich hlav se míč dostal do sítě počtvrté. Gól však patří Plesarovi. Pro frýdlantského Tomáše Drobného to byl tak na delší dobu poslední zápas v barvách Frýdlantu, protože odchází za prací do ciziny.

Branky: 24. a 54. Veselý – 63. a 85. Plesar, 28. Kutílek z pen., 41. Drobný. Rozhodčí: Vokřínek, ŽK: 1:3. Diváků: 50. Frýdlant: Zahradník – Weidisch, Drobný, Mičunovič (73. Záruba), Šena – Lode (79. Nosek), Coufal, Folda, Jelínek – Kutílek, Plesar (90. Stýbal).

Hejnice – Lomnice 1:1 (1:0)

Zatímco první půli domácí vládli, ve druhé se karta otočila. Domácí šance začal v 7. minutě hlavičkující Šorejs, pak po úniku Sirůčka mířil nad Kobr. Lomnice předvedla jen centr z trestného kopu. Zato Piršel prostrčil míč na Smolu, který obešel i gólmana a bylo 1:0. Poté se prezentoval průnikem Kobr až před brankáře a hosté se osmělili ve 31. minutě střelou do břevna. Až do poločasu se hrálo ve středu hřiště a brankář Vykoukal musel řešit jen jeden rohový kop. Po změně stran vtrhla Lomnice do zápasu s velkým úsilím, ale byla to snaha 15 minut bez šancí. V dalších minutách již musel Vykoukal
v krátké době třikrát zachraňovat. Až v 71. se osmělili domácí, kdy Netolický nastřelil gólmana. Na druhé straně se opět blýskl Vykoukal, ale byl krátký za tři minuty, kdy jeho spoluhráči nepokryli autový vhoz, z něhož Heřmanský napálil šibenici na 1:1. Oba celky chtěly v závěru strhnout vedení na svoji stranu a ze snahy se urodilo po dvou šancích. V poslední minutě Kobr prošel do vápna hostů, kde byl sice sražen brankářem, ale nic se nepískalo.

Branky: 17. Smola – 81. Heřmanský. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Hejnice: Vykoukal – Macháček, Kosiewicz, Malinský, Matěcha (69. Netolický) – Piršel, Dressler (87. Matouš), Šorejs, Sirůček – Smola, Kobr.

Mšeno B – Chrastava 1:3 (0:1)

Chrastava v úvodu potvrzovala roli lídra soutěže a Řezka a pak Procházka hlavou vyzkoušeli útočné snahy. Jenže postupně přestala být hra plynulou a byla spíše rozháraná. Ve 24. ohrozil domácího gólmana hlavičkující Henzl a pak Procházka ze 22 metrů mířil vedle. Také střela M. Rozmajzla ze 20 metrů našla náruč brankáře. Chrastava se tak dočkala gólu ve 38. minutě, kdy Řezka obloukem vrátil ze 30 metrů špatný výkop brankáře za jeho záda. Ještě před poločasem brankář Mšena vychytal ránu Beneše. Přestože byli hosté fotbalovější, pravděpodobně je tíží role favorita a postupu. Jako by přestali hrát a po trestném kopu nikým nehlídaný Lietava hlavou vyrovnal. Trápení Chrastavy pokračovalo a gólově se dočkala v závěru zápasu. Michal Rozmajzl vybojoval míč a nezištně nahrál Benešovi, který konečně protrhl střeleckou smůlu. Ke konci nedoskočil Beneš na centr Cusnira a krásná akce M. Rozmajzla postrádala gólovou tečku. Tu udělal až v posledních sekundách Henzl, jehož střela ze 25 metrů byla výstavní.

Branky: 64. Lietava – 38. Řezka, 81. Beneš, 90. Hanzl. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 1:2. Diváků: 40. Chrastava: Kosař – Holinský, Žemlička, Kopecký, Bartoš – P. Rozmajzl (46. Cusnir), M. Rozmajzl, Beneš (86. Mareček), Henzl – Procházka (66. Jahoda), Řezka.

Velké Hamry – Rynoltice 1:1 (1:0)

Domácí začali moc dobře a po rohu skóroval hlavou Horváth. Hamry půl hodiny
v územní převaze tlačily, ale Rynoltice jim toho víc nepovolily. Ve 37. běžel sám na branku rynoltický A. Kotek a gólman, který vyběhl daleko mimo vápno, chytil míč rukou. Byl vyloučen a Rynoltičtí měli výhodu jednoho muže. Jenže do poločasu to bylo
bez vyložených šancí. Po přestávce Rynoltice na domácí vlétly a za deset minut mohly vstřelit tři góly, jenže Jan Vacek dvakrát a po něm A. Kotek ve svých šancích zklamali.
V 55. přišel závar před domácí bránou a tam byl důrazný Jan Vacek, který prostřelil vše
na 1:1. Utkání se přiostřovalo a bylo velmi nervózní. To odnesl i hostující trenér Šálek, jenž byl vykázán z lavičky. V 75. vnikl do vápna hostující Jan Vacek, kterého složil gólman jako myslivec jelena. Jenže se nic nepískalo a Jan Vacek byl za protesty vyloučen. Poté měli domácí dvě loženky, z nichž jednu poslali do břevna,
na druhé straně Černý po svých únicích z úhlu neprostřelil gólmana.

Branky: 7. Horváth – 55. Jan Vacek. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 3:5, ČK: 37. Husnik – 75. Jan Vacek. Diváků: 100. Rynoltice: Kubínek – Švarc, Všetečka, Zeidler, Hanzl – Kotek st., Čeřovský, T. Vacek (75. Jaroslav Vacek), A. Kotek – Pudil (60. Černý), Jan Vacek.

5.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
Školáci. Ilustrační foto.

ANKETA: Zavedli byste školní uniformy?

Projekt Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Vrchlického v Liberci

Policie hledá svědky nehody. Obešla se naštěstí bez zranění

Liberec – Nehoda se stala ve čtvrtek 12. října krátce po půl sedmé v parkovacím domě OC Fórum.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Hostem on-line rozhovoru bude Marek Pieter, lídr kandidátky STANv LK

Liberecký kraj – Na otázky čtenářů Deníku bude odpovídat ve středu 18. října od 10:00. Otázky můžete posílat už nyní.