Frýdlant nečekaně smetl Českou Lípu

Liberec - /GALERIE/ Po debaklu hrál Frýdlant opět doma, ale tentokrát jeho výkon byl podstatně lepší, takže to v krajském fotbalovém přeboru odnesla favorizovaná Česká Lípa.

4.4.2017

krajský přebor, Mšeno A - Hrádek n.N.Foto: Deník / Březinová Dagmar

Bílý Kostel dokázal v Bozkově vyválčit premiérový bod na hřištích soupeř, bod přivezla také Višňová z Doks. A tak nejhůře dopadl Hrádek, který na hřišti lídra soutěže vysoko prohrál.

Frýdlant - Česká Lípa 4:0 (3:0)
Po minulém propadáku (1:9 se Sedmihorkami) si frýdlantští hráči vše ujasnili na své schůzi. A od prvních minut to bylo na hřišti znát. Ve 2. minutě se trefil Štrbák, který byl přesný po otočce a po chvíli z nacvičeného terstného kopu navýšil Stýbal a hosté byli jako opaření a těsně před poločasem bylo 3:0 po rohu a dorážce Bartoše. Mezitím frýdlantský gólman Tauš zlikvidoval sólo hostů a po přestávce třemi zákroky vychytal lepší hosty. Domácí vše přežili a po několika brejcích proměnil Stýbalem jeden ve čtvrtý gól.
Branky: 7. a 50. Stýbal, 2. Štrbák, 45. Bartoš. Rozhodčí: Halama, ŽK: 4:3. Diváků: 130. Frýdlant: Tauš - Průcha, Bartoš, Buřita, Barac (73. Šena) - Coufal, Stýbal (63. Suk), Plesar, Lode - Šindelář (80. Šorm), Štrbák.

Bozkov - Bílý Kostel 0:0
Po sedmi minutách poslal domácí Hipius centr do břevna a po pěti minutách jeho spoluhráč Řeháček nastřelil hlavou tyč. Řeháčkovi pak Chomout překazil jasnou gólovku. Jinak Kostel vystřelil na branku domácích jen jedenkrát. Po přestávce se hosté přece jen probrali a Dominik Ďuriš pálil z vápna. Na to odpověděl opět Řeháček a po trestném kopu to byla znovu tyč. V závěru hosté Dominikem Ďurišem překonali brankáře, ale ten ještě stihl vytěsnit míč nad břevno. Bozkov měl ještě závěrečný nápor, který Kostel přežil bez úhony.
Rozhodčí: Havel. Diváků: 100. Bílý Kostel: P. Ulrich - Janeček, Chomout, L. Janáček, Jan Vacek - Resl (64. F. Ulrich), Michálek, Daniel Ďuriš, Jaroslav Vacek (82. Třešňák) - T. Janáček, Dominik Ďuriš.

Doksy - Višňová 0:0
V herně vyrovnaném utkání měli domácí víc šancí na skórování, kdy ale první možnost měli hosté. Po dlouhém míči M. Mazánka scházel ve vápně Štrbákovi půlkrok. Velkou šanci domácího Šimona ztastavil po lobu na brankové čáře za gólmana M. Mazánek. Hostům zatrnulo po střele Vaňátka do břevna. V 66. pálil trestný kop višňovský Soukup a v dorážce byl faulován Štrbák (ale sudí faul neviděl). Ke konci domácí hosty svírali, ale to přežili i sérii rohů. Protože byl zápas zároveň jako pohárový, kopali se penalty, na které Višňová vypadla 7:6.
Rozhodčí: Jacik, ŽK: 2:0. Diváků: 150. Višňová: Vykoukal - Zimák, M. Mazánek, Soukup, Jelínek (46. Kutílek) - T. Mazánek, Dobrovodský, Holub, Nosek (92. Šmidrkal) - Štrbák, Kepr.

Mšeno - Hrádek 5:1 (2:0)
Do první penalty (po nastřelené ruce z trestného kopu) měl Hrádek velkou šanci. Jenže po první penaltě přišla druhá za souboj rameno na rameno. Hrádek hrál zezadu a čekal na brejky, ale po rohovém kopu inkasoval potřetí. Pak otevřeli hosté více hru dopředu a Patrik Rob nastřelil tyč. Hrádek sice několikrát předvedl brejky, jenže domácí přidali další dvě trefy. Až poté snížil po akci Hovorky hlavičkující Antoš.
Branky: 34. z pen. a 63. Král, 40. z pen. a 58. Krejčík, 73. Čížek - 83. Antoš. Rozhodčí: Nešněra. Diváků: 130. Hrádek: M. Rob - Hovorka, Hynek, Brožík, Grepl - Švejkovský, O. Holeček, Mizera (71. Antoš), Vinš - Hnízdo, P. Rob.

4.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Hasiči. Ilustrační foto.

Požár v Raspenavě si vyžádal tři nutná ošetření. Způsobil škodu milion korun

Hokejová extraliga: Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec.
21

Liberec nezastavil rozjetý Hradec, venku opět nebodoval

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Liberec - Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.

ANKETA: Zavedli byste školní uniformy?

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Vrchlického v Liberci

Liberecko – Ve středu 18. října přinese Liberecký deník čtenářům další díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.