Přál si přijatelného soupeře, což se mu asi vyplnilo. Liberecký defenzivní fotbalista Martin Frýdek tak bude mít v libereckém dresu pohárovou premiéru buď proti Moldavanům, nebo proti Lotyšům (los: Tiraspol z Moldávie a Skonto Riga Lotyšsko). A oba jsou jistě hratelní natolik, aby Slovan přes ně 28. července, kdy sehraje odvetu v Liberci, šel dál.

„Neznáme je, ale určitě to bude pro nás zkušenost navíc. Chtěli jsme někoho přijatelného na úvod, aby se hrálo o postup dál. Pak by to chtělo silnějšího soupeře nějaký známější tým," říká „Frýďas".

Martin hrál loni v dresu Senice druhé předkolo Evropského poháru. „Měli jsme za soupeře Apoel Nikosii, se kterou jsme vypadli po výsledcích 0:2 a 0:1. Gólovou radost jsem nezažil, tak věřím, že se Slovanem se určitě dočkám. A co nejdříve," potvrdil Frýdek.

Ten měl letošní mezinárodní předpremiéru „podzimu" v Žitavě, kde Slovan remizoval 0:0 s Neugersdorfem. „No nic moc. Spíše jakžtakž. Navíc jsem tam dostal koňara do kyčle a ten se nepodařilo rozhýbat. Ale dnes je vše v pořádku a trénuju naplno," podotkl k plichtě v Žitavě.

„Samozřejmě se na fotbaly moc těším, ať už je to liga nebo Evropská liga," dodal.