Třetí skončil Jan Weber, mistr světa v hakisáku (foot bagu). „Když to Metodovi jde, je skutečně nejlepší. Loni skončil na mistrovství Evropy v top 16. Kari je zase trojnásobný mistr republiky a dvojnásobný držitel Českého poháru. Takže se ve finále potkali ti nejlepší," uvedl prezident České freestylové federace Lukáš Škoda (Lucaso). Ten se také soutěže zúčastnil a skončil šestý. „Když člověk organizuje takový turnaj, k tomu se přidá i alergie, není čas se rozcvičit a navíc narazíte na Metoda, dopadne to takto," potvrdil Lucaso.

LUKÁŠ ŠKODA. Prezident Lucaso nebyl ve své kůži a byl šestý.

Městský stadion viděl Český pohár ve free style fotbalu pod záštitou P.J. Art a byla to vydařená generální zkouška na světový pohár Super ball, který se na stejném místě odehraje v srpnu. Při muzice break beat, hip hop, dub step se předváděli po minutě všichni zúčastnění, aby je pak tříčlenná porota zařadila do žebříčku a z něho potom proti sobě ve dvojici v battlu nastupovali nejlepší s nejhorším a dále pak ve vyřazovacím pavouku až do samého finále. Parádní podívanou moderoval liberecký raper Jakub Děkan. „Bylo to vydařené. Měli jsme k dispozici podium se vším všudy, agenturou P.J. Art to bylo již na profesionální úrovni, včetně zázemí," chválil Škoda.

Po závodech se trojice polských porotců přemístila na stadion U Nisy, kde v přestávce posledního ligového mače mezi Slovanem a Olomoucí předvedla divákům, co umí. „A protože jsou to jedni z nejlepších borců top světové šestnáctky, byly to úžasné triky s míčem. Kotel jen nevěřícně koukal. Nakonec všichni na stadionu ocenili kluky bouřlivým potleskem. Věřím tomu, že atmosféra bude i na Super ballu v srpnu, na kterém budou nejlepší z celého světa," řekl Lukáš, který včera s trojicí polských free stylerů a kameramanem nastoupili do letadla směr Peking. V Číně je čeká další ze závodů F3 World Tour.

SPOUSTY TRIKŮ. Ríša se snažil, nakonec mu patřila devátá příčka.