Ve Slovanu skončili Bičík (Turecko), Bosančić (Korea), Vácha (Sparta), Musiol (Most), Butenin, Morozenko a Ljulka (zpět do Kyjeva), Nezmar ukončil kariéru, pryč je Souza. Novými jsou gólmani Kovář (Varnsdorf) a Bojčuk (Česká Lípa), dále hráči Kováč (Basilej), Janec (Žilina), Frýdek, Hušek, Pavelka (Sparta), Rybalka (Kyjev). Novým je i bek Pimpara z Varnsdorfu, ale ten je dlouhodobě zraněn.

„Odešla nám gólmanská jednička Bičík, za kterého máme nově Bojčuka a Kováře. Netajíme se s tím, že Kovář by měl zaujmout místo po Bičíkovi. V tuto chvíli je ještě otázka brankářů pořád otevřená, ale velmi pravděpodobně zůstane v takovém složení, jaké má nyní," přiznal sportovní ředitel Jan Nezmar, který potvrdil, že nejvýraznějším byl příchod Radka Kováče. „Byl to první transfer, který se nám podařil dotáhnout do konce. Osobně jsem za to velmi rád, protože je obrovským přínosem nejen na hřišti, ale také v kabině," přiznal.

Zeptejte se Josefa Šurala

„Každý trenér si přeje, aby kluci byli v přípravě zdraví, aby všechno odtrénovali a tím pádem je to velký předpoklad, že budou připravení. Bohužel se zranili na začátku Tóth a Pimpara. U některých ostatních byli nějaké menší zdravotní problémy, ale ne zásadní. Možná Štajner, který šel do přípravy a neměl ještě souhlas od doktorů na plnou zátěž. Tu dostal těsně před odletem na Kypr a nyní je již připraven. Samozřejmě věřím, že jsme všichni dobře připraveni na jarní část ligy," sdělil trenér Jaroslav Šilhavý.

Kováč při příchodech dalších zkušených reprezentantů do ligy ze zahraničí podotkl s trenérem, že se dobří holubi vracejí… „Atmosféra v týmu je výborná, samozřejmě všechno to ukáže až zápas s Jabloncem, jak jsme si sedli. Věřím, že jsme všichni výborně připravení, a jak vidím v kabině, každý se na Jablonec těší. Je to derby, o kterých něco vím, ale ne o těch severních. Pro nás a liberecké fanoušky to bude velký zápas. Věřím, že ho zvládneme a uděláme pro to maximum," potvrdil Kováč. „Chceme chytnout začátek soutěže a uspět v domácím poháru," dodal Nezmar.