Slovan zůstává ve hře o evropské poháry, Plzeň, která dokázala prvně v jarní části sezony skórovat, s remízou spokojená není, připsala další ztrátu.

"Za stavu 2:1 jsme si začali o vyrovnání koledovat. Měli jsme být aktivnější dopředu, ale vůbec jsme neudrželi míč a zase jsme nevyhráli. Je to škoxda," řekl plzeňský záložník Jan Kovařík, který minutu před koncem nastřelil ze 17 metrů z přímého kopu břevno.

Plzeň nasadila hned dva útočníky, kteří také oba skórovali, dvakrát vedla, ale na první výhru po zimní pauze opět nedosáhla.

Liberec předvedl houževnatý, týmový výkon. Na premiérovou plzeňskou trefu Chorého z 21. minuty odpověděl za čtvrt hodiny agilní střelec Pulkrab. Slovan nesrazila ani další rychlá trefa domácího Krmenčíka, jenž dal už 12. gól v sezoně. Na tu odpověděl hostující záložník Breite. Stav 2:2 vydržel od 74. minuty až do konce. Výborně chytal liberecký brankář Hladký.

Zápas 19. kola první fotbalové ligy mezi týmy FC Slovan Liberec a MFK Karviná se odehrál 3. března na stadionu U Nisy v Liberci. Na snímku zleva Vladimír Coufal a Peter Štepanovský.

"Nehráli jsme tady špatný fotbal, jen jsme udělali dvě tři chyby, které soupeř využil. Jsme rádi, že si vezeme bod, ale při troše štěstí jsme mohli mít i tři," uvedl liberecký středopolař Raim Breite, jenž pohotovou střelou určil konečný výsledek zápasu.

Liberec byl aktivnější, soupeře přestřílel, dokázal držet víc míč a například na rohové kopy vyhrál drtivě 11:3. A to musel řešit problém se sestavou, neboť se mu na předzápasové rozcvičce zranil stoper Karafiát a narychlo ho musel nahradit Kačaraba. Přesto zápas u lídra zvládl.

Plzeň - Liberec 2:2 (2:1)Branky: 21. Chorý, 40. Krmenčík – 38. Pulkrab, 74. Breite. Rozhodčí: E. Marek – K. Hájek, O. Černý. Diváků:  9 245.
Sestavy: Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Zeman (78. Petržela), Hořava, Čermák (86. Bakoš), J. Kovařík – Chorý (64. D. Kolář), Krmenčík.
Liberec: Hladký – Coufal, Kačaraba, Mikula, Kerbr – Oscar (80. Ševčík), Folprecht, Breite, Potočný (56. W. Da Silva) – Pulkrab (90+2. Havelka), Bosančić.