Také třetí v pořadí béčko Stráže svého soupeře zmydlilo. Frýdlantská rezerva již poločase tekla 1:6 a čekala se desítka. Jenže Stráž se vystřílela do půle a pak bylo ticho po pěšině. Střelecky se však čtyřmi góly zaskvěl Lukáš Soukup (kulaté foto). Přestřelka se odehrála v Nové Vsi, kde domácí podlehli Novému Městu hokejově 5:6.

RYNOLTICE B – HRÁDEK B 2:2 (1:2).

Domácí Ondřej Tvrzník nedal penaltu a Hrádek tak poločas vedl. Ve druhém poločase se Rynoltice v dešti zlepšily a stihly alespoň vyrovnat.

Branky: 12. a 75. Karásek – 19. Farský, 36. Manhart. Rozhodčí: Kverka. Diváků: 40. Rynoltice: Kubínek – Čapek, O. Tvrzník, Kraus, Ryšavý – Svoboda (35. Hanzl), Karásek, Chmelík, Škopek – M. Tvrzník, Dobrovolný. Hrádek: Charvát – Bobvoš, Šalát, Belko, Kapras – Bruner, Radník, Farský, Marek – Manhart, Fikar.

NOVÁ VES – NOVÉ MĚSTO 5:6 (3:3)

V gólové přestřelce nikdo moc nebránil a útočilo se až do konce. Domácí se museli smířit s vyloučením dvou svých hráčů, ale ti i v devíti dokázali zmírnit porážku. „Byl to otevřený fotbal do poslední minuty. Divákům se musel fotbal líbit,“ uvedl trenér Vsi Lubomír Adam, který měl v bráně zraněného gólmana a brzy musel střídat.

Branky: 14., 27. a 47. Bartuněk, 20. Lanc, 89. T. Komarov – 5., 23. a 86. Šindler, 26. Nevečeřal, 47. Láznický, 67. Kolenkár. Rozhodčí: Karlík, ŽK: 5:0, ČK: 63. Jansta, 88. Lanc (oba NV). Diváků: 60. Nová Ves: Marek – Modrák, Novotný, Martínek, T. Komarov – Lanc, Novák (10. V. Komarov), Jansta, Vávra – Patrman, Bartuněk. Nové Město: Merhout – Kolenkár, Kadera, Jiruše, Nevečeřal – Láznický, Jalovičár, Bartoš, Suk – Šindler, Hübst.

CHOTYNĚ – DOLNÍ ŘASNICE 2:2 (1:0)

Po průtrži dovolilo kvalitní hřišti v Chotyni hru a domácí dlouho na mokrém pažitu vedli. Dolní měla více ze hry, ale ze šancí nastřelila jen dvakrát břevno. Přesto se dočkala a dvěma góly otočila zápas. Domácí, kteří hráli pozičně dobře nakonec vyrovnali po trestném kopu Fandy Marka.

Branky: 23. Klapka, 85. Marek – 65. Slavík, 75. Sochor. Rozhodčí: Zikmund, ŽK: 4:2, ČK: 84. Jakub Kolínský (Ch). Diváků: 50. Chotyně: A. Kolínský – Marek, V. Kolínský, Král (57. Chlupsa), J. Kolínský – Fedák, Ráž, Klapka, Rychetský – Šindelář, Válek (81. Postl). Dolní Řasnice: Brezovák – T. Kovačík, Riedl (88. Karala), Hnilička, Petrovič – M. Kovačík (46. Jelínek), V. Černý, Sochor, Zrůst (60. Slavík) – Lakomý, O. Černý (66. Horáček).

VRATISLAVICE – ČESKÝ DUB 8:0 (3:0)

Vratislavickým se povedl ostrý start a za pět minut vedli 2:0. Dub hrál dost odevzdaně a měl v celém utkání jen dva náznaky šancí. Je fakt, že mu za stavu 0:4 sudí upřel jasnou penaltu. Herně lepší domácí vládli zejména v závěru a nakonec mohla být desítka.

Branky: 25., 64. a 73. Štěpánek, 3. Zejbrlík, 5. Marx, 49. Šidák, 78. Bergr, 81. Dunajevský. Rozhodčí: Vencl. Diváků: 40. Vratislavice: M. Preissler – Peš, Hoffmann, Šidák, Zejbrlík – Salaba (77. Čermák), J. Preissler, Dunajevský, Žabka – Štěpánek, Marx (64. Bergr). Český Dub: Müller – Hauer, J. Bílek, Urbanovský, O. Bílek – Najman, Havlík, Holubek, Jandus – Jícha, Novák.

STRÁŽ B – FRÝDLANT B 6:1 (6:1)

Domácí nevstoupili do utkání vůbec dobře a laxním přístupem darovali soupeři gól. Po tomto úderu se Stráž oklepala a za půl hodiny nastřílela šest branek. Čtyřikrát se trefil kanonýr Soukup, hlavou po rohu Valášek a v samostatném úniku s obráncem na zádech Oberreiter. Do druhého poločasu snad domácí ani nenastoupilo. Mladíci na druhé straně opanovali zápas, ale neměli štěstí v zakončení. Hezká kombinační hra hostům nepřinesla úspěch, tak utkání skončilo poločasovým výsledkem

Branky: 12., 29., 36. a 41. Soukup, 18. Valášek, 43. L. Oberreiter – 11. Bárta. Rozhodčí: Jaroslav Vacek. Diváků: 60. Stráž: Šimek – Vedral, Valášek, Kapras (63. Klokočník), Jan Frýba – Procházka, Budský, Landa, Gruncl – Soukup, V. Jirsa (19. L. Oberreiter). Frýdlant: Němeček – Válek, Capulič, Coufal, Weidisch – Bárta, Šindelář, Vocásek (46. Smolný), Halík (64. Kaplan) – Hýbl, Mauer (46. Kohut).

VIŠŇOVÁ B – ŽIBŘIDICE 4:6 (2:4)

Domácí posílili z áčka gólman a bratři Mazánkové, a tak hosté měli počáteční respekt. Višňová se dostala do vedení, ale bylo to naposledy v utkání. Hosté zaslouženě vyhráli a útočně laděný zápas mohl skončit 6:10. Žibřidice jdou za postupem a předvedli velmi dobrý výkon, kterým dokonce domácí přehrávali. Pěkný fotbal byl doslova výstavní síní okresu.

Branky: 40. a 90. M. Mazánek, 2. Michálek, 52. Štrbák z pen. – 5. a 66. z pen. Abrahám, 9. a 33. Kopecký, 20. Danczi, 62. Menšík. Rozhodčí: Svinka, ŽK. 1:1. Diváků: 120. Višňová: Vykoukal – Erban, Pařík, Cýrus, Zita (46. Bednář) – T. Mazánek, Michálek, (63. Mokrý), Labský, M. Mazánek – Štrbák, Koťátko. Žibřidice: Peřina – Kodet, Šorejs, Herclík, Kučera – Jaček (89. Toločko), Abrahám (80. Vávra), Smola, Menšík (72. Malaga) – Danczi (76. J. Peřina), Kopecký (85. Fejfar).

HLAVICE – MACHNÍN 2:3 (1:1)

Jistý sestupující domácí začali velmi dobře a po vedoucím gólu připojil ještě Kubiš střelu do břevna. Jenže s přibývajícím časem Hlavické opouštěly síly, a tak Machnín od 70. minuty byl již kombinačně a pohybově lepší. „Ale na plichtu jsme v zápase mohli dosáhnout,“ podotkl trenér poražených Zdeněk Kraus.

Branky: 2. Zejbrlík, 88. Malý – 16. Bárta, 48. Černý, 74. Michal Pavlů. Rozhodčí: Toman, ŽK: 1:0. Diváků: 30. Hlavice: Rolf – Kovač, Hozák, Vaníček, Ulrych – Rubáš, Šenberk, Najman, Zejbrlík – Musil, Gubiš. Machnín: Albrecht – Gruncl, Mirek Pavlů, Buchvald, Černý – Michal Pavlů, Zbořil, Bér, Gondola – Bárta, Aubrecht.