Poslední zápas II. ligy žen:

Slovan Liberec – Mladá Boleslav 4:0 (3:0)

V 18. Kovářová pronikla po pravém křídle, na centr dobře naběhla Nováková, ale jen o centimetry minula branku Boleslavských. Ve 20. hosté zahráli ofsajd systém, ale šikovná Matějková si dala míč sama za obranu a šla vstříc gólmance. Na hrbolatém středu hřiště jí však míč neposlechl a její střela skončila v náruči brankářky.

Aktivně hrající Kovářová ve 23. vystihla zpětnou přihrávku brankářce a nabízenou šanci využila – 2:0. Hosté hrozili jen z ojedinělých brejků, ale dobře zorganizovaná obrana v čele s kapitánkou Svobodovou vše řešila a do vážnější šance soupeře nepustila. Ve 45. si na trestný kop Svobodové zaběhla za obranu Kovářová a upravila na 3:0.

Do druhého poločasu domácí vystřídali několik hráček. Přesto Liberec kontroloval hru. Soupeři postupně ubývaly fyzické síly a branku domácích vůbec neohrozil. Domácí hráčky se snažily využít nových sil a zásobovaly přihrávkami za obranu Bouškovou a Filingerovou, ale ani jedna z nich se ke gólovému zakončení nedostala. Až v 66. důrazná Petráčková zachytila přihrávku mezi beky a mazácky přehodila vybíhající gólmanku.

„Děvčata hrála pohledný fotbal okořeněný čtyřmi góly. Děkuji všem za předvedený výkon v závěrečném utkání i v celé sezóně celému týmu. Druhá příčka je důstojným umístěním v letošním ročníku II. ligy,“ uvedl trenér Miroslav Pižl.

Branky: 23. a 45. Kovářová, 13. Ubiasová, 66. Petráčková. Liberec: Vávrová, Svobodová, Pižlová, Košková (46. Bistiaková), Prokopová, Nováková, Kotková, Matějková, Kovačovičová (46. Filingerová), Kovářová (53. Petráčková), Ubiasová (46. Boušková).