Ještě před turnajem firemních fotbalových týmů z Liberecka, který se uskuteční ve čtvrtek 4. května v Železném Brodě, jsme se ptali šéfů firem, lídrů a kapitánů, kteří dostali sportovně laděné otázky. Jak odpovídali zástupci fotbalového týmu, který na turnaj vyšle firma Atrea? 

Jaké máte ambice v turnaji?
Ambice máme vždy ty nejvyšší. Určitě chceme podat kvalitní výkon a být v turnaji co možná nejúspěšnější. Minulý ročník jsme to měli skvěle rozehrané, vyhráli jsme základní skupinu, ale v semifinále jsme doplatili na taktickou stránku. Letos se z toho chceme poučit. Minulý ročník jsme v souboji o 3. místo zápas zvládli a odvezli si bronzovou medaili. Letos chceme dojít do finále, to je náš cíl.

Trénovali jste nějak na turnaj Deníku?
Zatím jsme měli pouze firemní turnaj, kde docházelo k nové nominaci na tento turnaj firem. Trénink jeden proběhl na umělé trávě ve Mšeně.

Kdo by měl být z vašeho týmu postrachem soupeřů a proč?
Doufám, že postrachem nebude pouze jeden hráč, ale tým jako celek. V týmu máme fotbalisty, kteří na nějaké úrovni hrají od okresu po krajský přebor, jako v mém případě. Hodně z nás prošlo žákovskou i dorosteneckou akademií FK Jablonce.

Pokud byste si musel vybrat: Slavia, nebo Sparta?
Sparta.

Koho ze současné generace fotbalistů nejvíce obdivujete?
Ze současné generace fotbalistů asi nejvíce obdivujeme Lionela Messiho z francouzského PSG a Cristiana Ronalda, který momentálně hraje za arabský Al Nassr. Momentálně má i fantasticky nakročeno i norský hrotový útočník Erling Halland z Manchesteru City.

Pokud vyhrajete celorepublikové finále, poletíte za odměnu na výlet do Evropy. Který zápas vás láká vidět?
Pokud bychom vyhráli, tak určitě Anglie, nebo Španělsko.

Soupiska: Martin Dutka, Petr Calta, David Bistiak, Lukáš Svozil, Tomáš Mokráň, Luboš Pumrle, Patrik Čížek, Pavel Bernát, Tomáš Tokár, Jan Šedina, Patrik Sytný.

Realizační tým: Milan Kocur, Jaroslav Pipek, Daniela Kubalová.