Letos se poprvé nekonal na svatého Václava z důvodu nestálého počasí koncem září. Dostaveníčko na plácku nad školou v Kateřinkách si dalo šest mužstev, z nichž vzešel vítězný celek Trilobiti, což byla stará garda libereckých legend – Chlum, Fišera, Šrám, Brázda a další. Za ním skončily Kateřinky 2 (omladina z okolí) a bronz patřil Rychlé rotě (omladina z Kateřinek).

Přes čtyřicet pohybuchtivých závodníků odehrálo patnáct zápasů (každý s každým). O vítěze se rozstřelovaly penalty (nehrálo se finále), Trilobiti vyhráli 3:2. Nejlepší střelcem se stal Jaroslav Šrám z vítězného celku. Nejstarším hráčem byl šedesátiletý František Chlum. Cenu fair-play získal Petr Lesák ml. za to, že v nesmírné únavě uvolnil cestu soupeři tak, aby ten mohl vsítit gól do jeho sítě.

Akce byla vydařená, podpořená kvalitním občerstvením a mohutnou diváckou podporou z řad místních i přespolních. „Závodníci předvedli výkony na hranici sebeobětování. Ale nevyhnuli jsme se mírnému pošťuchování v jednom mači způsobeném přespříliš velkou motivací a touhou po vítězství. Jediným problémem bylo počasí, které znemožnilo večerní produkci kapely Lessyho Woheň, ale nenucená zábava pokračovala až do nočních hodin v místní osvěžovně U Dobráka. Těšíme se již na 4. ročník napřesrok a věříme v krásné počasí,“ uvedl ředitel svatováclavského turnaje Roman Weinlich.