Baumit Jablonec – Sokol Živanice (středa 28. 10., 14.30 hodin, první zápas 6:3).

Luxusní náskok do odvety má Jablonec, který v prvním osmifinálovém zápase vyhrál nad divizními Živanicemi v divoké přestřelce 6:3 po poločase 2:3. Pro mnohé hráče Živanic je utkání na ligovém stadionu, který patří mezi nejmodernější v české lize, opravdovým svátkem, avšak Radim „Emil“ Holub přijede na místa, která z dob svého angažmá důvěrně zná.

Jablonečané ani v nejčernějším snu nepřipouští, že by mohli být z poháru vyřazeni, ovšem svého soupeře ani nepodceňují.

„Chceme udělat solidní výsledek, přeci jen hrajeme o tři soutěže výše, takže bychom měli jasně vyhrát,“ je si vědom asistent trenéra Jozef Weber. Trenéři druhého celku ligy nasadí do bojů hráči širšího kádru. Dobrou zprávou pro jablonecké fanoušky je, že se do tréninku zapojil Huber a po delší době také Filip Klapka.

Slovan Liberec – Bohemians 1905 (středa 28. 10., 16.00 hodin, první zápas 2:1).

Navzdory výhře z vršovického dolíčku nemůže liberecký celek nic podcenit. Stále je v paměti předkolo Evropské ligy, v němž Libereckým nestačil v odvetě proti Dinamu Bukurešť ani třígólový náskok…

Těsná sobotní výhra v lize nad Příbramí je pro hráče Slovanu uklidňující. V Ondrášovka Cupu chtějí dojít co nejdál, protože vzhledem k vývoji v lize je to zřejmě nejjednoušší cesta, jak se dostat do evropských pohárů.

Oba týmy se kuriózně střetnou hned o víkendu v nadcházejícím kole 1. Gambrinus ligy v neděli ve Vršovicích.

(end, jsj)