S pouhými 23 body vstupuje do jarních odvet liberecký Slovan. Není to hodně, ale zatím to v tabulce prezentuje 7. místo.

Liberec zahájil přípravu 3. ledna, 8. ledna vyhrál halový turnaj Fortuna Víkend šampiónů, kde porazil Slavii, Spartu i Žilinu. V přípravě podlehl v Rakousku Salzburgu 1:2. Na kyperském soustředění porazil polský Belchatów 2:1, remizoval 2:2 s rumunským Galati a porazil ruský celek z II. ligy Vladimir 1:0. Poslední přípravou byla výhra 1:0 nad rezervou Slavie.

„Zimní příprava proběhla podle plánu. Kondiční přípravu jsme měli v horách nedaleko Liberce a podmínky tam byly výborné, navíc jsme tam byli ještě jednou na kratším soustředění,“ sdělil trenér Rada. Ten si pochvaloval trénování na přírodní trávě v Nymburku, kam Liberečtí dojížděli. „Vyvrcholením přípravy byl Kypr, kde bylo příjemné počasí, podmínky na trénování i kvalitní soupeři,“ podotkl.

Změny v kádru:
Přišli: Bořek Dočkal (Konyaspor), Tomáš Janů (Ústí n. L.), Petr Zieris (Slavia), Vojtěch Hadaščok (Opava)
Odešli: Lovre Vulin (České Budějovice), Andrej Kerič (Sparta), Přemysl Kovář (Ústí n. L.)

Rada lituje neúčasti dvou záložníků v přípravě - Gecova a Bosančiće. „Bosančić kvůli operaci kolena nestihne část jara, zatímco Gecov je dva dny v přípravě a je připraven do zápasů. Ale v Jablonci ho asi budeme šetřit,“ poznamenal. Přestože se kádru zranění vyhýbala, včera se zranil Michal Zeman, který podstoupí magnetickou rezonanci. „Celkově jsem s přípravou i s přístupem hráčů spokojen. Kádr na to má, aby odváděl kvalitní výkony. Začátek na vyhřívaných trávnících může být trochu rozpačitý, ale my se musíme připravit na první zápas, který nás čeká v Jablonci. Tam musíme podat co možná nejkvalitnější výkon,“ dodal trenér.

K přípravě kapitán Miroslav Holeňák poznamenal: „Byla dlouhá a trochu odlišná v tom, že jsme běhali po svých, bez lyží. Skousli jsme ji všichni dobře, osobně jsem ve zdraví absolvoval všechny.“

Liberec se musí obejít bez služeb historicky nejlepšího střelce Keriće, který je ve Spartě. „Kerić se přesunul do Sparty, tady byl klíčovým hráčem, který za tři roky odvedl spousty dobré práce. Každý trenér by byl rád, kdyby mu takový hráč mohl zůstat. Ale není tady a my budeme pracovat s tím, co tady je. Přišel 18letý Hadaščok, který se bude snažit se prosadit. Je to nadějný hráč. Jinak všichni víme, že ve Slovanu moc útočníků není. Do útoku jsou varianty se Štajnerem, Vojtou, Hadaščokem a třeba i s Vlaskem,“ potvrdil Rada. „Trochu změníme styl hry, budeme sázet na mladé, ale pokaždé to nemusí vyjít. Není to jen o útočnících. Před Jabloncem máme ještě tři tréninky…,“ dodal trenér tajemně před derby s Jabloncem.

Předseda představenstva Zbyněk Štiller představil dalšího partnera klubu, jímž je Hewlett-Packard. „Domluvili jsme se s firmou HP a jejich logo budeme nosit na rukávu.“ Liberec oznámil první změnu v hodině utkání. Zápas v sobotu 5. března se Slavií se hraje kvůli hokejové extralize Bílých Tygrů již od 15 hodin.