Jablonecká výprava měla už příští pátek odlétat podle klasického modelu na herní soustředění na Afroditin ostrov do střediska Ayia Napa. Jenže hotel na Kypru, kde měl tým pobývat, nedodržel předem domluvené podmínky, a tak vedení klubu celé soustředění odřeklo.

„Na Kypr jsme chtěli jako každoročně, už jsme tam měli domluvené i všechny soupeře. Chtěli jsme na hotelu být sami, abychom měli zajištěnou kvalitní rehabilitaci. Jenže tři týdny před odletem jsme se dozvěděli, že na hotelu s námi má být ještě jedno mužstvo, takže jsme okamžitě od smlouvy ustoupili,“ vysvětluje problém sportovní ředitel Petr Flodrman.

Vedení klubu tak okamžitě zajistilo náhradní kemp. Výprava nakonec zamíří od 5. do 16. února do turecké Antalie. „Organizačně to pro nás až tak těžká změna nebyla. Na změnu letenek bylo ještě dost času, finančně vyjde Turecko podobně. Navíc jsme dostali tip na hotel, který splní naše požadavky. V Antalii by mělo být podobné počasí, připravovat se tam bude ve stejný čas i dost kvalitních týmů. Soupeři pro přípravné zápasy jsou už nyní na obzoru, ale přesné termíny ještě neznáme,“ dodal Flodrman.

(jb)