Hostování předčasně a po dohodě ukončil Jan Šindler, který se vrátil do Nového Města a půlroční hostování vypršelo Petrovi Zimákovi, jenž přešel zpět do Višňové. Naopak kádr byl doplněn o zkušeného brankáře Lukáše Vykoukala z Ruprechtic, který naposledy hostoval v Hejnicích a o Vojtu Řezníčka z Hejnic.

„Zažili jsme jednu z nejhorších zimních příprav za poslední období. Žalostná byla docházka na tréninky a na kvalitní turnaj do Mšena, kde jsme hráli, se sestava vždy lepila z torza hráčů áčka, béčka a zejména dorostu. Hráči se letos dokonce nebyli schopni dát dohromady ani na tradiční zimní soustředění v Josefově Dole. Přesto, když se při pár zápasech sešla většina mužstva, tak se na fotbal dalo koukat, ale kdo ví, jestli to bude po tréninkovém manku většiny stačit,“ nebere si servítky prezident Slovanu Martin Budzel. Frýdlant je v tabulce na 4. místě, což je velice zrádné, protože tabulka je vzácně vyrovnaná. „Nevíme, jestli hrajeme o postup, nebo o setrvání v soutěži. Hodně napoví první dvě utkání, která hrajeme ve Cvikově a v Jilemnici,“ dodává. „Poděkování patří hlavním podporovatelům našeho oddílu, který je největší organizací ve Frýdlantském výběžku, bez kterých by našich devět družstev soutěže nemohlo hrát, a to městu Frýdlant a firmě SILKOM Josefa Kukala,“ podotýká Budzel.

Přípravná utkání Frýdlantu: Desná 2:6, Sedmihorky 1:2, Semily 5:5, Mšeno A 0:13, Mšeno B 5:7, Vratislavice 5:0, Lučany 3:3, Kokonín 7:4, Pěnčín 0:4, Hrádek 2:3, Markocice 3:2.

Soupiska: Vykoukal Lukáš, Melichar Lukáš, Coufal Petr, Záruba Jiří, Scheidl Michal, Jelínek Tomáš, Lachman Jan, Kutílek Pavel, Čejka Jakub, Drobný Tomáš, Šena Rudolf, Bartoš Jan, Marek Ondřej, Lopuszynski Michal, Řezníček Vojtěch, Plesar Milan, Částek Tomáš, Štrbák Jakub, Albert Vladimír.

Frýdlant B pod vedením trenéra Marka Drobného a vedoucího mužstva Jana Rájka po velmi příjemně překvapivém podzimním umístění nikdo neopustil. Hostování z Pertoltic prodloužil Peter Uhrík, do branky na půlroční hostování přišel Lukáš Jireček a také na půl roku na hostování přichází ostrostřelec z Hejnic Josef Krišal. Mužstvo chce předvádět kvalitní a líbivý fotbal a pomoci dorostencům v přechodu do kategorie mužů. Zároveň by béčko chtělo potrápit favority soutěže, ale hlavně se fotbalem bavit.

Přípravné zápasy: Hodkovice 4:3, Jablonné 4:4, Doubí 2:2, Camel Jablonec 7:3, Dolní Řasnice 6:0.