Tescoma postrádala vykartovaného obránce Zbožínka, jehož trenér Ladislav Minář nahradil ve stoperské dvojici s Kročou uzdraveným Zúbkem. Jak se záhy ukázalo, nasazení zkušeného defenzivního záložníka bylo fatálním omylem. Zúbek asistoval u všech tří branek Liberce a spolu s Kročou uspořádali Kerićovi ve zlínské obraně den otevřených dveří.

„Hodit všechno na Zúbka by bylo strašně jednoduché. Všem gólům předcházel řetězec chyb a zkažených přihrávek zkušených hráčů. Z toho jsem strašně zklamaný,“ čertil se Minář, který nechal trápícího se Zúbka na trávníku překvapivě až do 77. minuty.

„Když ho diváci od patnácté minuty dostali pod tlak pokřiky Zúbek ven, tak jsem ho naschvál nestáhnul ze hřiště, protože diváci nebudou diktovat, kdo má jít ven a kdo ne,“ vysvětloval kouč Tescomy.

Ke dvojímu střídání sáhl Minář ještě před koncem prvního poločasu za stavu 0:2. Místo vysoké dvojice Kroupa, Dostálek přišli štírci Žůrek a Musil. „Měl jsem pocit, že Dostálek je na těžkém terénu těžký. Šmahaj byl uprostřed pohyblivější.“ Změna se Zlínu vyplatila. „Poté se utkání zlomilo. Viděli jsme tak dva zápasy. Jeden jsme vyhráli 2:0, druhý prohráli 1:3,“ konstatoval liberecký kouč Ladislav Škorpil.

Domácí hýřili pohybem a aktivitou a obrana Slovanu byla neustále zaměstnaná. „Nedařilo nám udržet balon tak, abychom se vymanili z tlaku. Naopak jsme ještě dělali věci, abychom se pod něj dostali,“ zlobil se Škorpil. Hosté mohli litovat, že při vedení 3:1 Nezmar napálil míč z jasné pozice vysoko nad.

Moc nescházelo a z Moravy by nakonec odjeli s prázdnou. Zanedlouho totiž Dejmek fauloval Vyskočila ve velkém vápně a Rýdel z penalty korigoval na rozdíl jedné branky. Stejný hráč pak v 85. minutě z přímého kopu srovnal a v samotném závěru zlikvidoval liberecký gólman Zlámal jasnou šanci Žůrka. „Na jednu stranu je potřeba kvitovat obdivuhodné úsilí domácích, na druhou musíme pohlédnout do vlastních řad a říct si, že jsme soupeři sami pomohli,“ podotkl Škorpil.

„Klobouk dolů, že jsme se s nepříznivým stavem dokázali porvat, domácí remíza ale v naší situaci nic neřeší,“ věděl Minář. Jeho tým zůstal po třetí jarní remíze poslední.