Místo 13 družstev bude v přeboru U19 působit jen dvanáct. Přitom byla soutěž rozlosována na 14. Co s tím? "Provedli jsme přelosování ze 14 na dvanáct a první kolo se odehraje o tomto víkendu," potvrdil manažer LKFS Jan König.
Po krajském přeboru dospělých, který se hraje ve dvanácti, je tak zdevastován i dorost.

Kdo zůstal? Z Liberecka: Hejnice, Ruprechtice, VTJ Rapid Liberec, Hrádek, Višňová a Vratislavice. Z Jablonecka: Mšeno, Desná, ze Semilska: Turnov, Sedmihorky a z Českolipska: Mimoň, Nový Bor.

Fotbal. Ilustrační snímek.
Nový ročník 2017/18: Ostuda jménem krajský přebor

V kraji ještě funguje mladší dorost U17, také ve dvanácti. Z Liberecka to jsou: VTJ Rapid Liberec, MFK Podještědí, Chrastava, Frýdlant a Vesec. Z Jablonecka: Mšeno, Lučany, Velké Hamry a Železný Brod. Z Českolipska: Kamenický Šenov, Stráž pod Ralskem a ze Semilska: Semily.

Z Českolipska hrají děčínský okresní přebor Doksy, Brniště/Velký Valtinov, ostatní okresy Libereckého kraje dorosty nemají! Počet dorosteneckých družstev zachraňují ligové celky Slovanu Liberec a FK Jablonec, ale v té nejstarší věkové kategorii U19 působí jen ve druhé lize, ve společenství šesti béček… V dorostenecké divizi je ještě Arsenal Česká Lípa. Liberec a Jablonec má dorosty U18, U17 a U16.

Višňová porazila Rovensko 4:2. Višňová je ve žlutomodrých dresech.
Krajský fotbal - Liberecký kraj

Je vidět, že nastupující generace v kraji chybí, fotbalových teenagerů je málo a bude ještě hůř. Za pár let nebude z čeho doplňovat mužstva nejen v naší oblasti, a proto klobouk dolů před těmi kluby, které se stále starají o svoji mládež.