Český Dub - Náchod-Deštné 1:0 (0:0)

Hosté po debaklu od Pardubic (0:5) přijeli s novým trenérem Havlíčkem pro bod, to znamenalo ze zajištěné obrany. Také domácí vsadili na jistotu vzadu, takže poločas přinesl jen minimum šancí, kdy se taktická bitva odehrála uprostřed hřiště.

Domácí měli jakous - takous převahu, ohrozit branku tak mohli jen ve 25. minutě, kdy trestný kop po faulu na Krejčíka poslal Bernát do zdi. Také soupeř se snažil zahrozit po standardních situacích.

Náchod měl lepší vstup do druhé půle, kdy jednu střelu musel řešit gólman Koudelka. Od 50. minuty se začali více prosazovat domácí a Bernátovi byla v šanci zablokována střela. V 58. mířil na bránu Krejčík, ale ani jeho střela tam nedoletěla, stejně jako za chvíli po závaru. V 62. unikl Ševčík, jehož koncovka byla nepřesná. Pak se představil soupeř dvěma trestnými kopy. Jenže to začali domácí hrát presink ve třech hráčích, což se jim po chvilce vyplatilo.

Bernát využil hrubé chyby hostů, sebral jim míč a s přehledem vstřelil gól. Po třech minutách mohl skóre navýšit Ševčík, jenže trestný kop poslal do zdi a následně odražený míč skončil vysoko nad. V 89. šli Jíra s Bernátem na jednoho obránce, jenže šanci zkazili. Hosté již hráli otevřenou hru a v nastaveném čase ještě byli nepříjemní ze dvou závarů. „Podali jsme zodpovědný a disciplinovaný výkon. Bojovali jsme s nasazením a dodrželi taktiku,“ hodnotil spokojený trenér Martin Pěnička.

Branka: 73. Bernát. Rozhodčí: Žáková, ŽK: 3:1. Diváků: 80. Č. Dub: Koudelka - Regenermel (46. Suchomel), Melka, Vlach, Krasnický - Benek (65. Jíra), Šimoníček, Novák, Bernát - Krejčík (71. Němec), Ševčík.