Krajský přebor: Ze stálých zůstalo nyní devět mužstev + nové jsou Česká Lípa (z ČFL) a Semily (sestupující z divize), Mírová, Mimoň, Bozkov (všichni z I. A třídy).

I. A třída: Zůstává devět + postupující z I. B třídy Chrastava, z přeboru sestupující Velké Hamry a Košťálov, Mšeno z divize a také druhý ze 2. místa I. B třídy (buď Držkov nebo Rynoltice).

O úrovni fotbalové I. B třídy se ví, že to je jako na vlně. Jednou parádní zápasy, jindy totální průšvih. Jak kdy.

Nejnižší krajská soutěž má dvě skupiny, v níž působilo devět týmů z Libereckého okresu. V západní skupině bylo osm libereckých mužstev, a prim hrály týmy Chrastavy a Rynoltic, zato hanbu dělaly Vratislavice, které po zásluze sestupují. Ve východní skupině to byly jen Ruprechtice.

Po skončeném ročníku 2012/13 odchází do I. A třídy vítězná Chrastava, směrem do okresního přeboru Vratislavice. Soutěž posílí sestupující z I. A třídy Krásná Studánka a Raspenava. To jsou jasná fakta.

Z Liberecka má postup jasný VTJ Rapid Liberec B. Navíc se brzy dozvíme, jestli z I. B třídy půjdou nahoru Rynoltice. Pokud ano, dostane se do I. B třídy ještě ze druhého místa Bílý Kostel. Ten nahradí divizní Hlavice!

Okresní přebor Jablonecka směřuje do svého finiše a stále není rozhodnuto o celkovém vítězi soutěže. Hodkovice uhájily náskok před Pěnčínem B, který s Tanvaldem získal tři body bez boje, protože Tanvald nepřijel k dohrávce. Takže z Jablonecka by šel nahoru liberecký zástupce.

Na Semilsku sice zvítězil Stružinec, jenže do I. B třídy nechce podobně jako druhá Mříčná. Postoupit by proto mohla až třetí v pořadí Mírová B.

Z Českolipska jdou do I. B třídy vítězné Zákupy, ale problém udělala Dubice (11. tým I. B třídy), která krajskou soutěž nechce dál hrát, proto by z Českolipska měl doplnit druhý celek. Ale Dolní Libchava nemá z 2. místa zájem, proto je místo nabídnuto až třetímu Sloupu.

Něco by měl napovědět dnešní aktiv III. ligy a divizí, kde se bude losovat nový ročník (již včera jsme psali o utlumení činnosti České Lípy, Hlavice a Mšena). Bohužel éterem běží informace o tom, že II. ligu nechtějí hrát další mužstva, a ty by tím pádem směřovaly do divizí. Losovací aktiv profesionálního fotbalu je na programu až příští středu. Až tedy po něm budeme všichni chytřejší.

Předposlední boj okresních Hodkovic na Jablonecku:

Rychnov - Hodkovice 0:1 (0:0)

V utkání chtěli hosté vyhrát a potvrdit první místo v tabulce. Také jako první zahrozili, ale trefili jenom boční síť domácí branky. O pár minut později pak ještě Matějka znovu zahrozil, jenže nastřelil tyč střelou z voleje. Pak se osmělili také domácí a dvakrát minuli těsně hostující branku. Hrál se fotbal nahoru dolů, který se divákům líbil, a odměňovali ho potleskem. Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním vyhrát zápas a tlačili se do zakončení, jenže bez efektu. Domácí a hosté si nic nedarovali, hrálo se tvrdě, ale ne zákeřně. Nakonec byli šťastnější hosté, když v 89. minutě kopali Matějkou roh, a ten zaplachtil do domácí branky. Zápas měl velkou kvalitu, za kterou by se nemusila mužstva stydět ani ve vyšší soutěži.

Branka: 89. Matějka. Rozhodčí: Mikula, ŽK: 2:2. Diváků: 120. Hodkovice: Kvapil - Kraus, Bouška, Vojtíšek (79. Bolard), M. Košek (46. Řepka) - Bendák, Škopan, Pekař (59. D. Košek), Nevyhoštěný - Matějka, Dostrašil.

V posledních zápasech se hraje: Hodkovice - Tanvald a Kokonín B - Pěnčín B. V nich se mezi Hodkovicemi a Pěnčínem rozhodne.