„Sliboval jsem ovšem společně s vedením, že nějaká zajímavá jména do klubu určitě přivedeme, a to jsme celkem naplnili. Po delších tahanicích s Dětřichovem, které vyvrcholily opakovanými přestupy dvou hráčů, k nám odtud přišli Petr Netolický ml. (ten se ovšem obratem domluvil s prezidentem Jindřichovic Formanem na ročním hostování v jejich klubu) a především „sniper" David „Messi" Ráž, který má z loňského ročníku okresního přeboru 32 zářezů na pažbě. Nebýt v soutěži suverénního Pišty Mihálika, jenž tabulku střelců vyhrál o parník, tak králem střelců okresu byl on," říká prezident fotbalových Pertoltic. V přípravě Ráže testovali i Frýdlant a Višňová, ale zatím zůstává v Pertolticích. „Třetí velkou ulovenou posilou je Honza „Tučka" Tučani z Rychnova u Jablonce, který dříve hrával ve Slovanu Liberec a poté několik sezon za Hejnice. Ten přichází zatím na roční hostování s opcí na přestup," podotýká. Pertoltičtí oslovili bývalého hráče Petera Uhríka, který je momentálně ve Frýdlantě ve stavu dlouhodobě zraněných. „Mám od něj příslib, že když se dá zdravotně do měsíce do pořádku, tak naše řady posílí. Dále se budeme snažit přesvědčit ještě další naše hráče k návratu k fotbalu, jako je například Míra Krivčík nebo Míra Zemenčík, kteří kvůli pracovnímu vytížení nehrají, a to je velká škoda," doplňuje Polák.

Z Pertoltic nikdo neodešel, ještě půlrok z ročního hostování si odkroutí Vladimír Závůrka ve Višňové. Příprava probíhala pouze tréninky každé úterý ve Frýdlantě na umělce pod dozorem licencovaného trenéra Karla Pulce. „Z důvodu velkých veder jsme ani nedomlouvali žádný přátelský zápas, protože bylo příjemnější strávit čas u vody než na hřišti. Bohužel ale hned v prvním soutěžním zápase hraném s Krásným Lesem (4:4) se nám zranili čtyři hráči, což nám nedává moc optimismu do následujících kol. Čejka dostal „kosu" zezadu a má dlahu s tím, že se čeká na vyjádření, zda bude nutná operace či nikoliv. Minárik a Šíma střídali kvůli zranění kotníku a Milan Hýbl kvůli zranění kolena, navíc Hrubý bude mimo zřejmě celý podzim, protože musí na operaci s tříselnou kýlou," vypočítává Ruddy pasiva.

„Vzhledem k tomu, že celá špička ve III. třídě notně posilovala, bylo by pro nás velkým úspěchem zopakovat loňské umístění. To ale nebude vůbec jednoduché. Nejvíc asi posílil Jokers, takže je pro mě jasný aspirant na vítězství společně s Krásným Lesem a Kunraticemi. Překvapit ovšem může v podstatě kdokoliv. Zůstává ovšem otázkou, zda je vůbec o co hrát, když po loňské zkušenosti nahoru nikdo nechce. Alespoň za nás můžu již nyní zodpovědně říci, že my postup dopředu odmítáme," uzavírá prezident Polák.