Výhra 3:0 nad Spartou, remíza 0:0 na horké půdě Baníku Ostrava a nejčerstvější vítězství v derby nad Jabloncem 3:0 – to vše pohladilo duši fanoušků.

Trenér Ladislav Škorpil ocenil zlepšenou práci v defenzivě. „Tři čistá konta za sebou, to nás těší. Už proto, že jsme předtím v sedmi kolech uhráli vzadu nulu jen jednou proti Teplicím. V těch brankářských statistikách se náš gólman pořád krčil v rubrice „brankáři s nulou“ někde vzadu, a teď má najednou čtyři. A musím také podotknout, že kvalita v defenzivě má souvislost i s příchodem Gebre Selassieho.“

Precizní práci v obraně ocenil i brankář Zbyněk Hauzr, který v pátek asistoval u narození dcery Anežky a v pondělí si udělal další radost vychytáním třetí nuly v řadě. „I v úvodu sezony jsme dělali body, ale hra nebyla ideální. Teď se zlepšila a defenziva je perfektní od všech hráčů. Navíc se nám daří střílet góly v prvních minutách.“

Libereckým fotbalovým hrdinou se opět stal chorvatský útočník Andrej Kerić. Dva góly vstřelil Spartě, teď přidal opět dva v derby s Jabloncem. Zhodnotil to tradičně skromně: „Jsem útočník a dávat góly je moje práce. Jsem rád, že se mi to podařilo i s Jabloncem. Poznal jsem, jak je to tady sledované derby a co pro naše diváky znamenuje,“ zakončil roztomilou češtinou.

V domácích zápasech se kromě třígólových výher Škorpilovi svěřenci prezentovali i velice líbivou hrou a na stadion U Nisy se vrátila do ochozů euforie, jaká už tu dlouho nebyla.

Jistě, podpořily ji v obou případech rychle vstřelené góly a v dalších zápasech to opět vůbec nebude jednoduché – třeba už v pátek v Olomouci. Přesto – liberecký tým je na 3. místě v tabulce. Dva celky, které se nacházejí před ním – Mladá Boleslav a Slavia – si to rozdají v nejbližším ligovém kole. A potom přijede k Nise právě Mladá Boleslav.

Po tomto zápase může tabulka vypadat všelijak. A v této souvislosti je vhodné si připomenout, že Česká republika má stále ještě pro sezonu 2009/2010 garantovány dva zástupce v předkolech Ligy mistrů – na dlouhou dobu zřejmě naposledy, protože evropský koeficient českých klubů se výrazně snížil.

Konečné pořadí po ligovém ročníku 2008/2009 tedy nabízí patrně na dlouhá léta poslední možnost i pro druhé mužstvo tabulky české ligy dostat se do sféry, o kterou se Slovan dvakrát neúspěšně pokoušel přes AC Milan a Spartak Moskva.