Druhá liga je nakonec v patnácti týmech, ČFL se zase bude hrát ve dvaceti mužstvech, posuny zaznamenaly také soutěže v působnosti Libereckého krajského fotbalového svazu (LKFS). Před losovacím aktivem 30. června je víceméně jasno.

Rozladění zavládlo v Novém Boru, kde podle dosud nejasného rozhodnutí představitelů FAČR musí divizní fotbalisté od nové sezony 2015 2016 působit v divizní skupině C. Přitom dosud řadu let byli tradičním účastníkem skupiny B.

„Nechápeme to," řekl Deníku Jiří Obrovský, sekretář klubu. „Poslali jsme přihlášku do skupiny B s losovacím číslem 15. Jenže Řídící komise to vše změnila, byli jsme bez jakéhokoliv upozornění zařazen do skupiny C, a proto celou věc ještě vyhodnotíme a požádáme komisi o zdůvodnění tohoto kroku."

Podle sekretáře Obrovského je už předem jasné, že se náklady klubu na tuto soutěž radikálně zvýší.

„Nejen finančně, ale i časově, protože některé oddíly ze skupiny C jsou od nás daleko až 200 kilometrů a to není zanedbatelná vzdálenost!"

Nicméně o víkendu se v Novém Boru víc slavilo než truchlilo. Proběhly tu oslavy 70. narozenin od založení tamního klubu. „Museli jsme si takové výročí užít," smáli se v Boru.

Chrastava se nakonec z 2. místa v krajském přeboru do divize nedostala (Jablonec n. J. po různém šacování divizi hrát bude), přesto byl KP po skončení Pěnčín-Turnova B doplněn o třetí tým z I. A třídy Lomnici.

A protože v I. A třídě to „odpískala" Mírová (až do okresu), jdou z I. B třídy nahoru Bílá, Ruprechtice, Stráž nad Nisou a Rovensko (takže z vítězů je to jen Bílá, ostatní jsou mimo pořadí).

Jelikož z I. B třídy šly nahoru čtyři kluby, Staré Splavy skončily a poslední sestoupily, je tato soutěž doplněna spolu s vítězi okresů Semily, Česká Lípa, Liberec a Jablonec celkem o osm nováčků! Vedle libereckého vítěze z Pěnčína může být soutěž doplněna ještě o Frýdlant B, který si vzal do neděle čas na rozmyšlenou. Druhý v OP Dětřichov a třetí Višňová B do vyšší soutěže nechtějí. Pokud Frýdlant B do I. B třídy půjde, bude mít jeho odchod samozřejmě vliv na liberecký okresní přebor, který tak bude mít jedno uvolněné místo.

Juniorská liga přichází s několika novinkami. Ligu plnou talentů bude hrát sedmnáct klubů, tedy o tři méně (Slovácko, Varnsdorf a Táborsko) než v uplynulé sezoně. Z ligových týmů nemají juniorky Olomouc, Zlín a Slovácko. Novými hracími dny budou sobota a neděle, takže odpadají domácí zápasy Slovanu v pondělí od 13 hodin. Nová sezona odstartuje o víkendu 25. - 26. července a Liberec zajíždí do Českých Budějovic.